Listwa - pasek

środa, 13 kwietnia 2022

Rajd Podlaski otworzy mistrzostwa Litwy

41. edycja Rajdu Podlaskiego otworzy szutrową część sezonu RSMP. Oprócz uczestników krajowego czempionatu, na oesach wokół Białegostoku o punkty powalczą także Litwini, dla których będzie to inauguracyjna runda mistrzostw kraju.

Polsko-litewska współpraca przy tworzeniu kalendarzy mistrzostw obu państw trwa już od dekady. W 2013 roku piątą rundą RSMP był Rajd Kauno Ruduo, a Litwini mogli zdobywać punkty podczas LOTOS 70. Rajdu Polski. W sezonach 2018 i 2019 do kalendarza RSMP włączono litewski Rajd Elektrenów, a w ubiegłym roku rywalizację w polskim czempionacie otworzył Rajd Żmudzi. W sezonie 2022 zaplanowano trzy rajdy rozgrywane na luźnej nawierzchni. Pierwszym będzie Rajd Podlaski (21-22 maja), następnie załogi zmierzą się na oesach ORLEN 78. Rajdu Polski (10-12 czerwca) i Rajdu Żmudzi (8-10 lipca).

– Mam nadzieję, że w Rajdzie Podlaskim wystartuje duża liczba załóg, które będą walczyć o każdą sekundę, a tysiące litewskich kibiców będzie mogło cieszyć się z tego, co pokażą zawodnicy. Dziękuję organizatorom i życzę sprawnego rozegrania zawodów i wspaniałego rajdowego święta – mówi Darius Šileikis Przewodniczący Komisji Rajdowej w litewskiej federacji.

tekst, fot.: rsmp.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz