Listwa - pasek

niedziela, 24 kwietnia 2022

Rajd Chorwacji 2022: Sukces Kajetanowicza i Szczepaniaka, Polacy na drugim miejscu w WRC2

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wywalczyli drugie miejsce w Rajdzie Chorwacji 2022 (WRC 2), osiągając także świetną, ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej, finiszując za sześcioma samochodami najwyższej i dużo mocniejszej klasy Rally1! Reprezentanci LOTOS Rally Team pokazali niezwykle skuteczną i szybką jazdę. W fenomenalnym stylu zaatakowali na finałowym etapie trzeciej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata i awansowali na drugie miejsce w swojej kategorii! Polacy zachwycili również tłumy kibiców świetnym szóstym czasem w klasyfikacji generalnej na przedostatniej próbie, która przebiegała w niezwykle trudnych, deszczowych warunkach. Swój pierwszy start w tym sezonie kończą z dużym dorobkiem punktowym!

ZOBACZ TEŻ: Rajd Chorwacji 2022: Rovanpera i Halttunen wygrywają po raz kolejny. Polacy świetnie zaprezentowali się w WRC2

Drugie miejsce dla Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka w Rajdzie Chorwacji, i to przy rekordowo silnej stawce WRC 2. Polacy pokazali wolę walki oraz światowe tempo zarówno w deszczowych, jak i suchych warunkach. Dla załogi LOTOS Rally Team to dopiero pierwszy start w tegorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata, ale wygrane odcinki specjalne i dużo zebranych punktów w inauguracyjnej rundzie pozwalają patrzeć z dużym optymizmem na resztę sezonu. O drugie miejsce w Rajdzie Chorwacji Kajetanowicz i Szczepaniak walczyli przy dopingu setek kibiców z polskimi flagami, dla których piąte z rzędu podium Polaków w WRC to ogromny powód do świętowania.– Drugie miejsce w tegorocznym Rajdzie Chorwacji smakuje doskonale! To, z czym mierzyliśmy się w tym roku, było ekstremalnym wyzwaniem. Przez ostatnie tygodnie z całym zespołem ciężko pracowaliśmy, by mu sprostać. Jestem dumny i szczęśliwy, że wróciliśmy na trasy Rajdowych Mistrzostw Świata, w takim stylu. Dziękuję Maćkowi, wszystkim w LOTOS Rally Team i oczywiście moim wspaniałym partnerom, bez których nie mógłbym celebrować sukcesów takich jak ten. Dziękuję kibicom, którzy licznie przyjechali do Chorwacji i tym, którzy ściskali kciuki w domach. To mnie mocno motywuje! Największe jednak podziękowania należą się mojej rodzinie, a najlepsze życzenia ślę do swojej córki Oriany, która dziś ma urodziny – podsumował trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Rajd Chorwacji 2022, nieoficjalne wyniki rajdu:

  1. Rossel/Sarreaud (Francja, Citroën C3 Rally2) 2:58:22,5 s
  2. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +1:00,2 s
  3. Lindholm/Hämäläinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +1:10,9 s
  4. Griazin/Aleksandrow (Rosja, Škoda Fabia Rally2 evo) +1:47,5 s
  5. Ingram/Drew (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +2:32,7 s
  6. Lefebvre/Malfoy (Francja, Citroën C3 Rally2) +3:18,0s
  7. Camilli/de la Haye (Francja, Citroën C3 Rally2) +3:20,9 s
  8. Cais/Těšínský (Czechy, Ford Fiesta Rally2) +6:02,8 s
  9. Marczyk/Gospodarczyk (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +8:58,2 s
  10. Heikkilä/Vaaleri (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +9:59,5 s

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz