Listwa - pasek

czwartek, 7 kwietnia 2022

Rajd Polski 2022: Tylko 2 miesiące do rywalizacji w Mikołajkach

Już niewiele ponad dwa miesiące dzielą nas od ORLEN 78. Rajdu Polski. Czwarta w tym roku runda Mistrzostw Europy FIA, a także trzecia Mistrzostw Polski (RSMP) zostanie rozegrana na Mazurach w dniach 10 – 12 czerwca. Bazą rajdu będą już po raz siedemnasty Mikołajki, które od 2005 roku goszczą zawodników rywalizujących o zwycięstwo na szutrowych odcinkach specjalnych.

Inauguracja rajdu nastąpi w piątek, 10 czerwca o godz. 17:00 w centrum Mikołajek. Wcześniej zostanie rozegrany odcinek kwalifikacyjny. Wykorzystywana w tym celu przez ostanie sezony próba Tałty zostanie zastąpione przez fragment ubiegłorocznego odcinka Gmina Mrągowo. W piątkowy wieczór załogi będą jeszcze rywalizowały na torze Mikołajki Arena.

W sobotę, 11 czerwca organizatorzy zaplanowali 7 prób sportowych, które podzielono na dwie pętle. Trzy oesy: Krzywe, Wojnasy i Wieliczki będą przejeżdżane dwukrotnie, a wieczorem dojdzie do kolejnego pojedynku na Mikołajki Arenie.

Finał rywalizacji w niedzielę, 12 czerwca, na trasie trzech, przejeżdżanych dwukrotnie prób sportowych (Mikołajki Max, Świętajno, Miłki). Drugi przejazd tego ostatniego odcinka zakończy walkę o końcowy sukces w rajdzie. Miłki 2 to jednocześnie wprowadzony od tego roku w ERC dodatkowo punktowany Power Stage. Meta i uroczyste zakończenie ORLEN 78. Rajdu Polski w centrum Mikołajek o godz. 17:45

Łączna długość czternastu odcinków specjalnych to ponad 188 kilometrów, a wraz z „dojazdówkami” - 853 km. W porównaniu z ubiegłoroczną edycją rajdu tylko dwa oesy (Mikołajki Arena i Mikołajki Max) są identyczne. Nowy jest odcinek Krzywe, którego większość trasy nigdy nie była wykorzystywana. Około 30 procent dystansu prób sportowych poddano zmianom i modyfikacjom.

WRC Promotor, firma, która zajmuje się promocją Mistrzostw Świata (WRC), od tego roku dołączyła do swojego portfolio również Mistrzostwa Europu (ERC). Dzięki temu znany z Mistrzostw Świata przekaz filmowy WRC+ będzie również obejmował wszystkie odcinki specjalne ORLEN 78. Rajdu Polski.

tekst: rajdpolski.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz