Listwa - pasek

czwartek, 8 czerwca 2017

Alex Zanardi: "Mam nadzieję, że Kubica wróci, jest bardzo dobrym kierowcą"

Kibice, media oraz osoby związane ze światem Formuły 1 nadal żyją wtorkowymi testami Roberta Kubicy. Polski kierowca wrócił do bolidu F1 po ponad 6 latach, jeździł on Renault E20 na torze Ricardo Tormo w Walencji. Jazdy Kubicy skomentował były kierowca Formuły 1, Alex Zanardi. W mediach cały czas mówi się o ewentualnym powrocie Roberta Kubicy do "królowej motorsportu".


Alex Zanardi jest byłym kierowcą Formuły 1. Włoch stracił obie nogi w wypadku w 2001 roku, wrócił do ścigania 2 lata później, jednakże już za kierownicą BMW w Europejskich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych. Od 2005 do 2009 roku startował w WTCC, gdzie odniósł 4 zwycięstwa. Podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich 2012 w Londynie zdobył 2 złote medale w kolarstwie, w wyścigach na rowerach z napędem ręcznym.

- Czytałem, że [Kubica] przejechał sto okrążeń, więc mógłby wrócić do tego sportu - powiedział Alex Zanardi dla Corriere della Sport - Moim zdaniem to nie przypadek, że Renault umożliwiło mu testy bolidu. Mam nadzieję, że wróci, ponieważ jest bardzo dobrym kierowcą, bardzo dobrym i miłym człowiekiem. To byłaby wspaniała historia.

Media również snują spekulacje o ewentualnym powrocie Roberta Kubicy. Najczęściej można przeczytać o tym, że polski kierowca miałby zastąpić Jolyona Palmera w teamie Renault. Pisze o tym m.in. niemiecki dziennik "Bild".

fot. Renault Sport Formula One Team

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz