Listwa - pasek

środa, 7 czerwca 2017

Kubica: "Testy pokazały, co straciłem"

Robert Kubica wypowiedział się na temat swoich testów, opowiedział również o przygotowaniach do nich. Do jazd Polaka na torze Valencia odniósł się także Alan Permane, dyrektor sportowy Renault.


"Dla mnie to był z pewnego punktu widzenia bardzo ważny dzień", mówi Robert Kubica. "To był drugi czas z dala od padoku, miewałem nie raz ciężki okres, ciężko pracowałem, a kilka lat temu czułem, że to niemożliwe.

Mam mieszane uczucia, jestem dumny z tego, co dzisiaj osiągnąłem, ale także pokazuje to, co straciłem.

Nie wiem, co przyniesie przyszłość, ale wiem jedno, po ponad roku pracy przygotowań do testów, pojechałem dobrym tempem w trudnych warunkach.

Po sześciu latach to nie jest łatwe, ale wiedziałem, że mogę to zrobić, a ja mogę być zadowolony. Doceniam okazję, Renault dał mi szansę na swój pierwszy test F1 w 2005 roku i również doceniam ten test."

Na temat wczorajszych testów Roberta Kubicy wypowiedział się również dyrektor sportowy Renault, Alan Permane, który określił jazdę Polaka jako "świetną".

"Dobrze było widzieć Roberta w samochodzie Formuły 1. To był dobry dzień. Staraliśmy się zmieścić cały weekend Grand Prix w jednym dniu, co było dla niego interesujące. 

Robert trochę się zmienił, jest bardziej łagodny i nie był zbyt dokładny, prosząc o każdy szczegół na temat konfiguracji samochodu! Jego komentarze i opinie były jednak takie, jakbyśmy wszyscy cofnęli się w czasie.

Po sześciu latach trudno jest wskoczyć do bolidu F1, ale Kubica pokazał świetną formę. 

To był jednorazowy test dla Roberta. Jego czas z Renault tak nagle się skończył, postrzegaliśmy świetną przyszłość z nim. 

Zespół w Walencji testował się z Siergiejem Sirotkinem, więc była to doskonała okazja, aby zaoferować Robertowi dzień w samochodzie i przyczynić się do jego powrotu."

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz