Listwa - pasek

czwartek, 29 czerwca 2017

Rajd Polski 2017: Pierwszy odcinek dla Elfyna Evansa. Zapis relacji na żywo z OS1

fot. instagram.com /sacek17
Pierwszy odcinek specjalny rozgrywany na torze w Mikołajkach (2,5 km) padł łupem Elfyna Evansa. Trzeci kierowca ekipy M-Sportu uzyskał na OS1 czas 1:44.4. Na drugim miejscu był Thierry Neuville (+0,8 sek), natomiast trzeci czas wykręcił Sebastien Ogier (+0,9 sek). 

Tuż za podium był Jari-Matti Latvala (+1,3 sek do lidera), który podobnie jak Ott Tanak, ożywił bardzo kibiców zgromadzonych na Mikołajki Arenie.

Piąty czas wykręcił wspomniany drugi kierowca M-Sportu (+1,4 sek do lidera), natomiast 0,1 sekundy wolniej od Estończyka (+1,5 sek do lidera) pojechali Hayden Paddon, Esappekka Lappi oraz Stephane Lefebvre zajęli ex aequo szóste miejsce.

Dziewiąty był Andreas Mikkelsen (+1,6 sek do lidera), który na mecie odcinka narzekał na podsterowność jego C3 WRC. Dziesiątkę zamknęli Dani Sordo i Juho Hanninen, którzy uzyskali identyczny czas (+1,8 sek do lidera).

Najlepsi spośród Polaków byli Łukasz Pieniążek oraz Wojciech Chuchała. Obaj kierowcy startujący w klasie WRC2 uzyskali identyczny czas - 1:51.1. Najszybszy w tej kategorii okazał się Pontus Tidemand. Wspomniana dwójka Polaków straciła do Szweda 2,8 sekundy. Pozostali kierowcy w tej klasie reprezentujący polskie barwy, czyli Hubert Ptaszek i Jarosław Kołtun, zajęli odpowiednio 10. i 13. miejsce.

W WRC3 Jakub Brzeziński uzyskał 4. czas tracąc do lidera klasy 1,7 sekundy.

Załogi wracają na trasy Rajdu Polski już jutro. OS2 Chmielewo o długości 6,52 km wystartuje o godzinie 7:15.

Zapis transmisji na żywo z pierwszego odcinka specjalnego Rajdu Polski 2017 - SuperOS Mikołajki Arena:Przejazd pary Łukasz Pieniążek - Simone Tempestini:

Zachęcamy Was do wysyłania zdjęć i filmów z tras rajdu na mail kontakt@motoreporter24.pl lub w prywatnej wiadomości na fanpage MotoReporter.


Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz