Listwa - pasek

piątek, 30 czerwca 2017

Rajd Polski 2017: OS6 odwołany. Latvala liderem

Jari-Matti Latvala jest liderem po pierwszej piątkowej pętli Rajdu Polski. Fin okazał się najszybszy jak dotąd na dwóch odcinkach specjalnych. Kierowcy wrócą do rywalizacji dopiero na OS7, ponieważ szósta próba została odwołana. 


Jari-Matti Latvala, Thierry Neuville (+4,5 sek), Ott Tanäk (+5,0 sek) - tak wygląda pierwsza trójka tegorocznego Rajdu Polski po pięciu odcinkach specjalnych. Blisko lidera rajdu jest również Sebastien Ogier (+7,3 sek). Na piątym miejscu plasuje się Hayden Paddon z ekipy Hyundaia. Nowozelandczyk traci do Latvali już 43,6 sekundy. Szóstą pozycję zajmuje aktualnie Dani Sordo, który jest wolniejszy od poprzedzającego go kolegi z zespołu jedynie o 2,1 sekundy. Dalej są kolejno Hanninen (+1:01,1 min), Suninen (+1:11,6 min) oraz Evans (+1:17,5 min). Dziesiątkę zamyka Stephane Lefebvre (+1:18,1 min), którzy jako jedyny zespół teamu Citroena są na punktowanej pozycji.


W klasie WRC2 na czele Veiby Ole Christian, który ma 7,1 sekundy przewagi nad Pontusem Tidemandem. Na trzeciej pozycji jest Gus Greensmith (+22,3 sek). Z Polaków najszybszy jest Hubert Ptaszek. Kierowca pilotowany przez Maćka Szczepaniaka zajmuje aktualnie 5. pozycję (+1:34,8 min do lidera klasy). Kolejnym z Polaków jest Wojciech Chuchała (7. miejsce, +2:04,8 min). Niewiele wolniejszy jest Łukasz Pieniążek (9. miejsce, +2:14,3 min). Tuż za punktowaną dziesiątką jest Jarosław Kołtun (+2:25,0 min).

W kategorii WRC3 jako jedyny reprezentujący polskie barwy, Jakub Brzeziński, zajmuje siódme miejsce ze stratą 44,5 sekundy do liderującego Denisa Rådströma.

Kierowcy wrócą na trasy Rajdu Polski o 15:30, wystartuje wtedy OS7 Wieliczki. Szósty odcinek specjalny został odwołany ze względu na bezpieczeństwo kibiców.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz