Listwa - pasek

piątek, 30 czerwca 2017

Rajd Polski 2017: Błoto nie przeszkadza czołówce

Wieczorna i nocna ulewa na Mazurach zamieniła trasy szutrowe w błoto. Kierowcy musieli zmagać się z naprawdę ciężkimi warunkami. Najszybszy okazał się Thierry Neuville. Na trasie dachował Osian Pryce (WRC2).

Pierwszy piątkowy odcinek Chmielewo liczył 6,52 km. Wszystkie załogi zabrały ze sobą komplet miękkich opon. Odcinek był zdradliwy, na mecie kierowcy skarżyli się na brak przyczepności.

Belg Thierry Neuville, który wygrał tę próbę objął również prowadzenie w rajdzie. O 0,2 sekundy wolniejszy był Jari-Matti Latvala. Podium OSu zamknął Sebastien Ogier (+1,4 sek). Jeden z faworytów rajdu, Ott Tanäk, zameldował się na mecie z czasem o 1,6 sekundy gorszym od lidera odcinka, co uplasowało Estończyka na czwartej pozycji. Dalej byli kolejno Esapekka Lappi (+4,8 sek), Juho Hanninen (+6,3 sek), Hayden Paddon i Stephane Lefebvre (obaj +8,3 sek) oraz Andreas Mikkelsen (+9,2 sek). Dziesiątkę zamknął Teemu Suninen (+9,9 sek).

W WRC2 najszybszy był Ole Christian Veiby. Najlepszy z Polaków, Łukasz Pieniążek, stracił do Norwega 18,1 sekundy i zajął na odcinku piąte miejsce. Kolejnym Polakiem był Hubert Ptaszek (8. czas, +21,1 sek). Jedenasty był Wojciech Chuchała (+28,2 sek), trzynasty Jarosław Kołtun (+30,1 sek).

OS3 Wieliczki wystartuje o 9:00.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.