Listwa - pasek

piątek, 30 czerwca 2017

Rajd Polski 2017: Neuville na czele po ciężkim piątku

Po piątkowych zmaganiach w deszczu i błocie, najszybszy spośród wszystkich zawodników okazał się belgijski duet Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul. Pierwsza trójka klasyfikacji Rajdu Polski osiągnęła bardzo podobne rezultaty - po dziesięciu odcinkach różnica między pierwszym i trzecim miejscem to tylko 7 sekund. Niestety, udział w imprezie na mazurskich szutrach, po rolowaniu, zakończył Hubert Ptaszek.

Druga załoga ekipy Hyundaia po dziesięciu odcinkach specjalnych Rajdu Polski ma jedynie 1,3 sekundy przewagi nad Ottem Tanakiem. Podium zamyka Fin Jari-Matti Latvala ze stratą 6,6 sekundy do lidera.
Na czwartej pozycji dzień zakończył Sebastien Ogier (+35,1 sek). Francuz na mecie ostatniego dzisiejszego odcinka, super OSu Mikołajki, miał rozbitą przednią szybę po uderzeniu w nią kamieniem, który wyleciał spod kół Neuville'a jadącego w parze z pierwszym kierowcą ekipy M-Sportu.
Piąte miejsce należy do Haydena Paddona (+39,6 sek). Nowozelandczyk zapowiada walkę w sobotę, na mecie Mikołajki Areny podkreślił, że nie zadowala go piąta lokata.
Na szóstej pozycji dzień zakończył Dani Sordo (+51,7 sek). Dalej, ze stratą 1:11,0 min do lidera, plasuje się Teemu Suninen, dla którego jest to pierwszy start za kierownicą auta WRC. Ósme miejsce zajmuje Juho Hanninen (+1:28,9 min), dziewiąte Stephane Lefebvre (+1:37,0 min). Punktowaną dziesiątkę zamyka Mads Ostberg ze stratą 1:42,7 min do najszybszego dotychczas w Rajdzie Polski, Thierry'ego Neuville'a.
Na jedenastym miejscu jest Elfyn Evans (+2:02,3 min), zaś na dwunastym Andreas Mikkelsen (+2:48,5 min). Norweg, dla którego jest to drugi start w klasie WRC w tym sezonie, popełnił błąd na piątym odcinku specjalnym i uderzył w drzewo, przez co stracił na odcinku ponad minutę.

W WRC2 liderem jest, bez zmian po pierwszej pętli, Ole Christian Veiby. Drugi w klasyfikacji Pontus Tidemand traci do norweskiego kierowcy jedynie 5,1 sekundy. Na trzecim miejscu, ze stratą ponad dwóch minut, jest Quentin Gilbert. Najlepszym z polskich duetów, po wypadnięciu Huberta Ptaszka na OS7, jest dwójka Wojciech Chuchała/Sebastian Rozwadowski (+3:37,7 min). Nieznacznie wolniejszy, bo o 5,2 sekundy, jest Łukasz Pieniążek. Trzeci z Polaków, jadący w WRC2 Jarosław Kołtun, aktualnie zajmuje 9. miejsce (+4:11,5 min).

W klasie WRC3 na pierwszą lokatę awansował Hiszpan Nil Solans. Jakub Brzeziński i Robert Hundla są na 6. pozycji (+1:19,8 min).

W sobotę rywalizacja zacznie się o godzinie 8:08. OS11 Baranowo będzie można zobaczyć na żywo na antenie TVP Sport. Niestety, prognozy na jutro nie są dobre - ponownie zapowiadane są opady deszczu i silny wiatr.


Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz