Listwa - pasek

czwartek, 8 czerwca 2017

Rajd Sardynii 2017: Powrót Mikkelsena do WRC - zapowiedź

W najbliższy weekend odbędzie się Rajd Sardynii - siódma runda Rajdowych Mistrzostw Świata. Do stałej stawki kierowców najmocniejszej klasy WRC dołączył Andreas Mikkelsen, który jak dotąd startował Skodą Fabią R5 w WRC2.


Rajd Sardynii zadebiutował w WRC w 2004 roku. Jak dotąd, największą liczbą zwycięstw w imprezie może się pochwalić niestartujący już Sebastien Loeb - Francuz wygrał rajd czterokrotnie. W tym roku zwycięstwa będzie bronić Thierry Neuville, jednakże droga do podium z pewnością nie będzie łatwa. Wysokie temperatury, luźny szuter, szybkie, wąskie, pełne pułapek partie charakteryzują rundę, która rozgrywana jest na włoskiej wyspie. Dla Belga będzie się liczył każdy punkt do klasyfikacji generalnej, ponieważ zajmuje on aktualnie drugą pozycję i traci do aktualnego lidera, Sebastiena Ogiera, 22 punkty.

W najmocniejszej klasie samochodów Rajdowych Mistrzostw Świata zobaczymy aż 16 załóg, w tym 12 ekip fabrycznych. Jedyną zmianą, w porównaniu do listy startowej Rajdu Portugalii, jest Andreas Mikkelsen, który zastąpi Stephane'a Lefebvre'a za kierownicą C3 WRC. Na razie jest to jedyny zaplanowany start Norwega w teamie Citroena, jednakże nie jest wykluczona dalsza współpraca zespołu z byłym kierowcą ekipy Volkswagena. W WRC Trophy powalczy trójka kierowców - Yazeed Al-Rajhi, Martin Prokop (obaj Ford Fiesta RS WRC) oraz Jean-Michel Raoux (Citroen DS3 WRC).
W WRC2 nie pojawią się ani lider klasyfikacji, Pontus Tidemand, ani wicelider, Teemu Suninen. O zwycięstwo w tej klasie będą walczyć m.in. Ole Christian Veiby oraz Jan Kopecky. Polskie barwy będą reprezentować Łukasz Pieniążek oraz Przemysław Mazur (Peugeot 208 R16 T5).
W klasie WRC3 o kolejne punkty będą walczyć Jakub Brzeziński oraz Robert Hundla (Citroën DS3 R3T Max).

Załogi będą miały do pokonania 19 odcinków specjalnych.
Rywalizację otworzy o 18:00 w czwartek, dwukilometrowa próba Ittiri Arena Show. Kierowcy wrócą na trasę w piątek, gdzie będą na nich czekać dwie pętle po cztery odcinki specjalne. Sobota to kolejne dwie pętle po trzy próby, z czego najdłuższa - Monti di Ala', będzie najdłuższym oesem rajdu (28,52 km). Na niedzielę zaplanowano dwa dwukrotnie pokonywane odcinki - Cala Flumini oraz Sassari - Argentiera, który będzie również Power Stage'm Rajdu Sardynii. Zwycięzcę imprezy powinniśmy poznać około godziny 13:00.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz