Listwa - pasek

czwartek, 27 czerwca 2019

Rajd Polski 2019: Mikołajki czekają na kibiców

Już w piątek, 28 czerwca rozpocznie się PZM 76. Rajd Polski. Najlepsze załogi europejskich oraz polskich i litewskich mistrzostw ponownie staną do walki na mazurskich szutrach, a nagrodą będzie wpisanie się do annałów historii oraz cenne punkty do klasyfikacji danych cykli.

Rajd, podobnie jak w ubiegłych latach, ponownie zawita do Mikołajek, które są już gotowe na emocjonującą szutrową rywalizację. Załogi zjeżdżają się ze wszystkich stron wypełniając park serwisowy nie tylko namiotami i samochodami, ale także charakterystycznym brzmieniem rajdowego silnika.

Tegoroczny Rajd Polski jest wyjątkowy nie tylko ze względu na Rajdowe Mistrzostwa Europy, ale także na rekordy – do zawodów zgłosiły się aż 102 załogi, a tegoroczna edycja jest jubileuszową, 50. wizytą FIA ERC w Polsce. Żadna inna impreza nie może się pochwalić tak długim stażem w mistrzostwach Europy. To jednak nie koniec interesujących liczb towarzyszących nadchodzącemu Rajdowi Polski.

PZM 76. Rajd Polski w liczbach:
- 2464 - tyle dni czekaliśmy na to, by Polak wystartował w Rajdzie Polski z 1. numerem startowym. Ostatni raz jedynkę otrzymał w 2012 roku Michał Sołowow, a w tym roku - Łukasz Habaj.
- 1975 - w tym roku po raz ostatni do Rajdu Polski zgłosiło się więcej załóg (119) niż w sezonie 2019.
- 200 - kilometrów, taką długość mają tegoroczne odcinki specjalne rajdu
- 102 – liczba załóg zgłoszonych do Rajdu Polski - to najwięcej od ponad 40 lat
- 76 - w tym roku Rajd Polski odbędzie się po raz 76. Tylko legendarny Rajd Monte Carlo jest starszy niż nasze zawody.
- 71 - tyle punktów liderzy FIA ERC - Łukasz Habaj i Daniel Dymurski wywalczyli w pierwszych trzech rundach mistrzostw Europy.
- 50 - razy Rajd Polski gościł mistrzostwa Europy - to rekord w tym cyklu.
- 45 - w sumie tylu kierowców triumfowało na trasach Rajdu Polski. W tym roku poznamy nowego zwycięzcę, ponieważ żadna ze zgłoszonych załóg nie ma na swoim koncie tego osiągnięcia.
- 24 - zgłoszone załogi dysponują samochodami klasy R5 - najmocniejszymi i najszybszymi rajdówkami dopuszczonymi do mistrzostw Europy.
- 15. raz Rajd Polski odbywa się na Mazurach i również po raz 15. jego bazą są malownicze Mikołajki.
- 15 odcinków specjalnych pokonają zawodnicy startujący w PZM 76. Rajdzie Polski.
- 4 - cykle - w PZM 76. Rajdzie Polski będą rywalizować uczestnicy czterech cykli: Rajdowych Mistrzostw Europy, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdowych Mistrzostw Litwy oraz Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
- 1 - to numer startowy Łukasza Habaja i Daniela Dymurskiego w PZM 76. Rajdzie Polski. To dlatego, że zajmują oni pierwsze miejsce w FIA ERC.
- 1 – punkt przewagi mają Łukasz i Daniel nad kolejną załogą mistrzostw Europy.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz