Listwa - pasek

czwartek, 13 czerwca 2019

Rajd Sardynii 2019: Początek dla Ogiera

Sebastien Ogier okazał się najszybszy na odcinku Ittiri Arena Show, otwierającym tegoroczną rywalizację w Rajdzie Sardynii. Francuz był jedynie o 0,1 sekundy szybszy od drugiej załogi - Esapekki Lappi'ego i Janne Ferma. Podium po pierwszym oesie kompletują Ott Tanak i Martin Jarveoja (+0.3 sek). 

Na czwartym miejscu uplasowali się Kris Meeke i Sebastian Marshall (+0.4 sek), z piątym czasem do mety dojechali Teemu Suninen i Jarmo Lehtinen (+1.6 sek), szóste miejsce ex aequo zajęli Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul oraz Elfyn Evans i Scott Martin (+1.8 sek). Pierwszą dziesiątkę po pierwszym dniu zamykają Dani Sordo i Carlos del Barrio (+2.0 sek), Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger (+2.1 sek) oraz Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+4.0 sek).

- To lepsze, niż nic - każda dziesiąta sekundy się liczy. Jutro będzie inny dzień, startujemy jako pierwsi. Dam z siebie wszystko i mam nadzieję że uzyskamy dobrą pozycję startową na resztę rajdu. - mówił Ogier.

- Piątek na pewno będzie ważny. Druga pozycja startowa to nie jest najlepszy sposób na rozpoczęcie rajdu, ale to i tak lepiej, niż Seb. Będziemy się starać. - powiedział Tanak.

W WRC2 aktualnie lideruje Nikołaj Griazin, z przewagą 0,2 sekundy nad Simone Tempestinim. Na trzecim miejscu w tej klasie plasuje się Marko Bulacia (+1.9 sek). Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zajmują szóstą pozycję, ze stratą 3,6 sekundy do prowadzącego Rosjanina.


Prowadzenie w klasyfikacji WRC2 Pro należy do Kalle Rovanpery, który ma 0,3 sek przewagi nad Madsem Ostbergiem. Trzeci rezultat odnotował Jan Kopecky (+1.0 sek), na ostatnim miejscu plasuje się Gus Greensmith (+1.4 sek). 

fot. Jaanus Ree/redbullcontentpool

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz