Listwa - pasek

sobota, 15 czerwca 2019

Rajd Sardynii 2019: Tanak nie ma sobie równych. Kajetanowicz w czołówce WRC2

Ott Tanak i Martin Jarveoja wygrali dzisiaj wszystkie sześć odcinków specjalnych, dzięki czemu ukończyli sobotnią rywalizację z przewagą wynoszącą +25.9 sekundy nad Danim Sordo i Carlosem Del Barrio. Trzecie miejsce zajmuje najlepsza załoga M-Sportu - Teemu Suninen/Jarmo Lehtinen (+42,9 sek). Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy walczą w WRC2, zajmują trzecią pozycję ze stratą 43,5 sekundy do liderów w swojej klasie.

 - Dzisiaj było dobrze - byłem troszkę zbyt ostrożny, ponieważ nie chciałem przebić opony. Jutro trzeba cisnąć, ale walka z Ottem będzie ciężka - powiedział Sordo na mecie ostatniego dzisiejszego odcinka.

Tanak i Jarveoja rozpoczęli dzisiaj pierwszy oes ze stratą wynoszącą 11,2 sekundy do hiszpańskiego duetu. Mimo tego, uniknęli oni dziś błędów i jutro jazdę rozpoczną jako liderzy Rajdu Sardynii.

Za najlepszą trójką uplasowała się załoga Evans/Martin (+1:25,4 min). Będzie ona musiała kontrolować tempo, gdyż jedynie 7,9 sek za nimi są Mikkelsen i Jaeger (+1:33,3 min).


Na ostatnim dzisiejszym odcinku, OS15 Monte Lerno 2, po wymianie koła przez Meeke'a i Marshalla na szóste miejsce awansowali Neuville i Gilsoul (+2:32,4 min). Na błędzie Brytyjczyka skorzystali też Lappi i Ferm, gdyż dzień zakończyli na siódmym miejscu (+2:58,3 min). Meeke spadł na ósmą pozycję ze stratą 3:53,3 minuty do lidera rajdu.

Dziewiąte miejsce zajmują Juho Hanninen i Tomi Tuominen (+7:23,2 min), zaś dziesiątkę kompletuje duet Kalle Rovanpera/Jonne Halttunen (+7:24,5 min), który lideruje w klasie WRC2 Pro.

W WRC2 liderami zostali Takamoto Katsuta i Daniel Barritt po błędzie Pierre-Louis Loubeta i Vincenta Landaisa, którzy spadli na drugą pozycję i przed ostatnim dniem rajdu tracą 18,6 sekundy do najlepszych w swojej klasie. Trzecie miejsce zajmują Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (+43,5 sek). Kolejne pozycje w tej kategorii zajmują załogi: Bulacia/Cretu (+2:26,5 min), Solans/Marti (+9:07,7 min), Veiby/Andersson (+13:45,1 min), de Mevius/Wydaeghe (+43:56,1 min), Andolfi/Scattolin (+55:27,4 min).


W WRC2 Pro Rovanperze zagrozić może jedynie duet Kopecky/Dresler (+26,1 sek), chyba, że obie te załogi jutro nie ukończą rywalizacji, co wydaje się mało możliwe, patrząc na ich bezbłędną jazdę. Trzecie miejsce w klasie zajmuje załoga Ostberg/Eriksen (+9:43.2 min), zaś czwarte, ostatnie - Greensmith/Edmondson (+1:16:31.5 h).

fot. Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz