Listwa - pasek

piątek, 14 czerwca 2019

Rajd Sardynii 2019: Dani Sordo z szansą na drugie zwycięstwo w WRC

Po pierwszym dniu Rajdu Sardynii na czele klasyfikacji generalnej są Dani Sordo i Carlos Del Barrio. Hiszpański duet ma 10,8 sekundy przewagi nad Teemu Suninenem i Jarmo Lehtinenem, dla których drugie miejsce byłoby najlepszym wynikiem w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Trzecią lokatę zajmują Ott Tanak i Martin Jarveoja (+11,2 sek). w WRC2 liderują Loubet i Landais, a Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (+1:34,5 min) zajmują aktualnie 4. pozycję.


- Dziś był bardzo ważny dzień - wolałem stracić trochę czasu tutaj i nie popełnić żadnego błędu niż otwierać jutro trasy - powiedział Dani Sordo na mecie ostatniego dzisiaj odcinka.

Do szóstego odcinka specjalnego liderowali Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila. Niestety, Fin na 6. próbie rolował i spadł na odległą, 28. pozycję ze stratą blisko 8,5 minuty do lidera. Ostatecznie Latvala nie ukończył dzisiejszej rywalizacji, ponieważ zatrzymał się na ostatnim piątkowym odcinku.


Dnia do udanych także nie zaliczą Sebastien Ogier i Julien Ingrassia. Francuski duet urwał w swoim C3 WRC na OS5. Do tego czasu zajmowali oni 9. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Za czołową trójką w klasyfikacji generalnej plasują się Anders Mikkelsen i Anders Jaeger (+20,2 sek) oraz Elfyn Evans i Scott Martin (+20,3 sek). Szóste miejsce zajmują Kris Meeke i Sebastian Marshall (+29,5 sek), a siódme Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+57,7 sek). Z ósmą lokatą na mecie ostatniego odcinka zameldowali się Lappi i Ferm (+1:03,5 min). Dziewiątą pozycję aktualnie zajmują Hanninen i Tuominen (+2:38,0 min), zaś dziesiątkę zamyka najlepsza załoga WRC2 Loubet/Landais (+2:50,3 min).

We wspomnianej klasie WRC2 do najszybszego duetu Gryazin i Fedorov tracą 22,2 sekundy. Na tymczasowym podium są także Katsuta i Barritt ze stratą 58,4 sek do liderów kategorii. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy wygrali dziś jeden odcinek specjalny, zajmują piąte miejsce ze stratą 1:34,5 min. Wypowiedzi polskiego kierowcy po piątkowej rywalizacji możecie posłuchać poniżej.W klasie WRC2 Pro najszybsi są Kalle Rovanpera i Jonne Halttunen. Po 9 odcinkach specjalnych mają oni jedynie 0,6 sek przewagi nad duetem Kopecky/Dresler. Trzecie miejsce zajmują Ostberg i Eriksen (+10:35,1 min). Dnia nie ukończyli Greensmith i Edmondson wypadając z trasy na OS4.

W sobotę walka zacznie się o 8:08 i rozgrywać się będzie na kolejnych trzech odcinkach, które załogi będą przejeżdżać dwa razy: Coiluna-Loelle (14,97 km), Monti di Ala (28,21 km) oraz Monte Lerno (28,03 km).

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz