Listwa - pasek

środa, 28 kwietnia 2021

ERC 2021: Jubileuszowy Rajd Polski otworzy sezon

Sezon 2021 Rajdowych Mistrzostw Europy rozpocznie się w połowie czerwca od Rajdu Polski, który w tym roku obchodzić będzie okrągłe stulecie. Szybkie szutrowe odcinki specjalne, przebiegające przez malownicze okolice mazurskich jezior, dostarczają wielu emocji zarówno kibicom, jak i kierowcom i ich zespołom. 

Po przełożeniu Rajdu Azorów na inny termin, Rajd Polski przejął rolę otwarcia sezonu nie tylko w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy. Będzie to także pierwsza runda rywalizacji we wszystkich klasach cyklu ERC.

- Rozpoczęcie sezonu od 77. Rajdu Polski jest dobre dla mistrzostw, naszych kontrahentów i kibiców. To wydarzenie z długą tradycją, bardzo dobrze zorganizowane i promowane, z bogatą historią, podobnie jak ERC. Rajd Polski od wielu lat jest rundą ERC i zawsze dostarcza wspaniałych emocji z rywalizacji najlepszych kierowców i zespołów. Nie możemy doczekać się rozpoczęcia jubileuszowej, setnej edycji. - powiedział Jean-Baptiste Ley, koordynator ERC.

Nowy etap w historii ERC, po zmianach w regulaminie tego cyklu, rozpocznie się właśnie od 77. ORLEN Rajdu Polski. Juniorzy rywalizować będą w autach Rally3 wyłącznie na oponach Pirelli. Klasa ta ma być przystępnym krokiem i nowym wyzwaniem dla kierowców przesiadających się z samochodów Rally4 zanim sprawdzą swoje umiejętności w autach z napędem na cztery koła, tak jak te w kategorii Rally2. Dodatkowo, auta Rally3 mają w zamyśle być przystępne cenowo i łatwe do prowadzenia.

Z okazji stulecia Rajdu Polski, Polski Związek Motorowy planuje przygotować ostatni, decydujący odcinek specjalny w Warszawie, gdzie 23 lipca 1921 r. miała miejsce pierwsza edycja imprezy. Wszystko ma być zorganizowane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w związku z wciąż trwającą pandemią COVID-19.

Rajd Polski odbędzie się w weekend 18-20 czerwca. Jego bazą, nieprzerwanie od 2005 roku, są Mikołajki. Na piątek 18 czerwca zaplanowano odcinek testowy i kwalifikacyjny, a wieczorem na Mikołajki Arenie rozegrany zostanie pierwszy odcinek specjalny. Rywalizacja w sobotę i niedzielę będzie rozgrywać się w Mikołajkach i okolicy. Następnie na załogi będzie czekać jeden odcinek, który odbędzie się w drodze do Warszawy. Imprezę zakończy próba sportowa w stolicy Polski. Szczegółowe zasady poznamy 7 maja, kiedy rozpoczną się zapisy.

źródło: fiaerc.com

fot. Karolina Borkowska

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz