Listwa - pasek

wtorek, 20 kwietnia 2021

RSMP 2021: Sześć odcinków specjalnego Rajdu Nadwiślańskiego

Rajd Nadwiślański ma szansę rozpocząć tegoroczny cykl ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Pierwotnie pierwszym rajdem sezonu miał być rajd Świdnicki KRAUSE, jednak ze względu na pandemię impreza została przełożona na drugą połowę roku. Na liście zgłoszeń Rajdu Świdnickiego KRAUSE znalazło się ponad 70 załóg, w tym aż 18 w topowej kategorii Rally 2. To rekordowa liczba od czasu, kiedy samochody tej kategorii pojawiły się na rajdowych trasach.

8 edycja Rajdu Nadwiślańskiego została zaplanowana na 15 maja. W związku z ograniczeniami i obostrzeniami związanymi z sytuacją epidemiczną, jako ostateczną datę potwierdzającą gotowość do terminowej organizacji tej rundy ProfiAuto RSMP Automobilklub Polski wyznaczył wtorek, 4 maja.

Zgodnie z harmonogramem, na zawodników czekają 3 odcinki specjalne, które w sobotę, 15 maja, będą pokonywane w dwóch pętlach. Najdłuższy odcinek to znany zarówno kibicom, jak i kierowcom OS Wilków. Jego długość wynosi aż 27 kilometrów.

Trasa całego Rajdu Nadwiślańskiego to 114 kilometrów, na których załogi znajdą praktycznie wszystko, czego można oczekiwać po rajdowych odcinkach. Szybkie fragmenty mieszają się tu z krętymi sekcjami, a jazda „na odcięciu” przechodzi płynnie w wolne zakręty wymagające centymetrowej dokładności.

Mapy rajdu możecie zobaczyć TUTAJ.

Rajd Nadwiślański słynie ze specyficznych, technicznych, ale miejscami także bardzo szybkich odcinków, stanowiących spore wyzwanie zarówno dla załóg, jak i samochodów. Dohamowania z bardzo dużych prędkości i ocena zmiennej przyczepności to jeden z kluczy do sukcesu w tej kompaktowej imprezie. Asfaltowe fragmenty potrafią pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych stać się śliskie jak lód, pomimo że jeszcze chwilę wcześniej gwarantowały oponom dobrą przyczepność.

Bazą rajdu tradycyjnie już będzie Park Naukowo-Technologiczny w Puławach. Tam mieścić się będzie strefa serwisowa, biuro prasowe oraz biuro 8. Rajdu Nadwiślańskiego. Meta rajdu i ceremonia oficjalnego wręczenia nagród odbędą się na Placu Fryderyka Chopina przed Urzędem Miasta Puławy.

Ponieważ sytuacja epidemiczna uniemożliwia udział kibiców w imprezach sportowych, zapraszamy do śledzenia wydarzeń z rajdowych tras za pośrednictwem Radia Rajdowego. Relacja przygotowana przez organizatora tegorocznego cyklu ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie dostępna za pośrednictwem Internetu.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz