Listwa - pasek

sobota, 24 kwietnia 2021

Rajd Chorwacji 2021: Kajetanowicz i Szczepaniak liderami!

Trwa sobotni etap Rajdu Chorwacji. Świetne tempo i odpowiednia taktyka Kajetana Kajetanowicza przynoszą efekty. Polacy rozpoczęli dzień jako wiceliderzy, od samego początku atakując rywali. Załoga LOTOS Rally Team wygrała dwie próby, kolejne kończąc na drugiej pozycji, dzięki czemu wyszła na prowadzenie w kategorii WRC 3! Kajetanowicz i Szczepaniak awansowali w klasyfikacji generalnej, a także wśród wszystkich samochodów klasy Rally2, gdzie stawiają czoła duetom fabrycznym.

Nad trasą Rajdu Chorwacji niezmiennie świeci słońce, a warunki pogodowe są stabilne. Pierwsza część sobotnich zmagań składała się z czterech odcinków specjalnych mierzących łącznie ponad 60 kilometrów. Dwie pierwsze próby Kajetanowicz i Szczepaniak kończyli na drugim miejscu, utrzymując się tylko kilka sekund za liderami. Kolejne dwa odcinki to popisowa jazda Polaków, którzy nie dali szans konkurentom, zwiększając swoją przewagę. Błędów nie uniknął lider i jednocześnie zwycięzca tegorocznego Rajdu Monte-Carlo, Yohan Rossel, który po stracie ponad trzech minut spadł na czwartą pozycję.

– Bardzo wymagająca pętla za nami, prowadzimy w rajdzie, nawiązujemy równą walkę i wygrywamy z większością załóg fabrycznych. Najbardziej jednak cieszy mnie to, że w końcu zaczynam „dogadywać” się z samochodem na suchej nawierzchni, na której nie miałem okazji jeździć na testach. Mam dużo przyjemności z jazdy, ale muszę być cały czas mocno skoncentrowany, bo odcinki są naprawdę szybkie, z dużą ilością brudu, który potrafi zaskoczyć. Nie wszystkie śliskie partie mamy zapisane w notatkach, co jest normalne, bo dla wszystkich to zupełnie nowy rajd. Zbieramy doświadczenie i staramy się czerpać jak najwięcej przyjemności z rywalizacji. Pandemia nie przeszkodziła kibicom cieszyć się rajdem, oczywiście przy zachowaniu niezbędnego bezpieczeństwa, jest ich tu naprawdę wielu. Pamiętam również o kibicach w Polsce, którzy także nas wspierają – dzięki Wam mamy dodatkową motywację do jeszcze szybszej jazdy. Natomiast w domu, w moim rodzinnym Ustroniu jest mała, wierna fanka – moja córka, Oriana, która kończy dzisiaj cztery latka. To prowadzenie w rajdzie chciałbym zadedykować właśnie jej. Kocham Cię Ori, wszystkiego najlepszego i trzymajcie się razem z mamą i Gracjanem! – wypowiada się Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team.

Po przerwie serwisowej załogi ponownie pokonają te same odcinki specjalne: OS 13 Mali Lipovec – Grdanjci 2 (20,30 km, godz. 14:29), OS 14 Stojdraga – Gornja Vas (20,77 km, godz. 15:17), OS 15 Krašić – Vrškovac (11,11 km, godz. 16:10) oraz OS 16 Vinski Vrh – Duga Resa (8,78 km, godz. 17:08). Na wieczór zaplanowano 45-minutowy serwis przed finałowym etapem.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

tekst i fot.: kajto.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz