Listwa - pasek

czwartek, 1 kwietnia 2021

Wróblewski i Wróbel gotowi na nowy sezon RSMP

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel pokazali nowe barwy na nadchodzący sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ubiegłoroczni wicemistrzowie Słowacji zaliczą pełen cykl, reprezentując barwy Orlen Team. Na odcinkach specjalnych zobaczymy ich w Skodzie Fabii Rally2 EVO.

- Tegoroczny kalendarz mistrzostw wygląda bardzo obiecująco - pisze na swoim profilu Wróblewski. -  Przewiduje siedem rund, w tym dwie szutrowe. Podczas zimowej przerwy wykonaliśmy z zespołem naprawdę solidną pracę. W tym sezonie będziemy mieli do dyspozycji najnowszą ewolucję Fabii Rally2 EVO. Muszę przyznać, że pakiet ulepszeń, które wprowadziła ŠKODA Motorsport wygląda imponująco – poprawione zostały m.in.: oprogramowanie silnika, intercooler, kolektor wydechowy, zestaw przełożeń, ustawienia mechanizmu różnicowego, układ chłodzenia hamulców, amortyzatory i wiele innych podzespołów. Mówiąc w skrócie, zapowiada się na szybszą, przyczepniejszą i stabilniejszą konstrukcję samochodu. Dobre przygotowanie, sponsorzy, świetne auto, z którym już teraz mocno się zaprzyjaźniliśmy – dzięki temu mamy wszelkie narzędzia do tego, żeby walczyć o czołowe miejsca w końcowej klasyfikacji. Przede wszystkim chcemy jednak zapewnić naszym kibicom dobre motorsportowe widowisko.

- Poprzedni, mocno skrócony ze względu na pandemię sezon, pozostawił duży niedosyt - dodaje Jakub Wróbel. - Przez to dzisiaj odczuwamy naprawdę wielki głód rywalizacji. W porównaniu do zeszłorocznych zmagań, teraz jesteśmy bogatsi o liczne doświadczenia, lepiej poznaliśmy swoje słabe i mocne strony. Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy i wiemy, nad czym musimy się skupić w najbliższych miesiącach. Będzie to dla mnie drugi sezon wspólnych startów z Kacprem i czekam na niego z niecierpliwością.

W dniach 23-25. kwietnia odbędzie się Rajd Świdnicki-KRAUSE, który otworzy rywalizację w tegorocznym sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zwieńczeniem sezonu ma być natomiast kultowy Rajd Barbórka, zaplanowany na grudzień. 

źródło: fb.com/KacperWroblewskiRallyDriver

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz