Listwa - pasek

sobota, 17 kwietnia 2021

Rajd Azorów przełożony. Sezon 2021 ERC ma zacząć się od Rajdu Polski

Rajd Azorów, który pierwotnie miał odbywać się w terminie 6-8.05, został przełożony decyzją władz tego regionu. Organizatorzy imprezy zapewniają, że 55. edycja rajdu i tak odbędzie się w 2021 roku. Nowej daty imprezy nie podano.

Decyzja o cofnięciu zgody na organizację imprezy została podjęta przez władze Azorów. Było to spowodowane włączeniem całej wyspy Sao Miguel do strefy objętej wysokim ryzykiem zakażenia koronawirusem. Na jej terenie, nieprzerwanie od 12 lat, organizowany jest Rajd Azorów.

Pierwotnie Rajd Azorów miał odbyć się w dniach 25-27 marca jako druga runda ERC w tym roku. Przez rozwijającą się pandemię koronawirusa kalendarz sezonu 2021 uległ zmianie.

Przełożenie Rajdu Azorów oznacza zmianę terminu rozpoczęcia sezonu 2021 Rajdowych Mistrzostw Europy. Po zmianie pierwszą rundą ma być Rajd Polski (18-20.06), tradycyjnie z bazą w Mikołajkach. 

77. Rajd Polski odbyłby się po rocznej przerwie spowodowanej odwołaniem imprezy przez pandemię koronawirusa. W tym roku polski klasyk obchodzi swój jubileusz - stulecie. Prezes Polskiego Związku Motorowego, Michał Sikora, zdradził, że planuje uświetnić to w wyjątkowy pomysł m.in. poprzez organizację ostatniego odcinka specjalnego rajdu w Warszawie.

ZOBACZ TEŻ: ORLEN sponsorem tytularnym jubileuszowego Rajdu Polski

fot.: azoresrallye.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz