Listwa - pasek

niedziela, 25 kwietnia 2021

Rajd Chorwacji 2021: Ogier wygrywa o 0,6 sekundy, Kajetanowicz najlepszy w WRC3

Rajd Chorwacji był trzecią rundą cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata. Na podium stanęły załogi Ogier/Ingrassia, Evans/Martin (+0,6 sek) i Neuville/Wydaeghe (+8,1 sek). W klasie WRC2 najlepsi okazali się Ostberg i Eriksen, zaś w WRC3 - Kajetanowicz i Szczepaniak.

Walka o zwycięstwo w Rajdzie Chorwacji trwała do samej mety imprezy. Na Power Stage'u, który okazał się decydujący dla wielu rywalizujących załóg, najszybsi byli także Ogier i Ingrassia. W najszybszej, dodatkowo punktowanej piątce sklasyfikowani byli także: Breen/Nagle (+3 sek), Neuville/Wydaeghe (+4 sek), Evans/Martin (+4,5 sek) oraz Tanak/Jarveoja (+5,4 sek).

W klasyfikacji generalnej czwarte miejsce zajął duet Tanak/Jarveoja (+1:25,1 min), którzy utrzymywali bez zmian tę lokatę od drugiego odcinka specjalnego. Piąty wynik wykręciła najlepsza załoga M-Sportu - Fourmaux i Jamoul (+3:09,7 min). 

Szóste miejsce zajęli Katsuta i Barritt (+3:31,8 min), a 20 sek wolniejsi od nich był duet Greensmith/Patterson. Rywalizację na ósmej pozycji zakończyli Breen i Nagle (+4:28,2 min). Najlepszą dziesiątkę skompletowały dwie najszybsze załogi kategorii WRC2: Ostberg/Eriksen (+10:00,8 min) oraz Suninen/Markkula (+10:29,3 min). We wspomnianej klasie podium skompletowali zeszłoroczni wicemistrzowie WRC3 - Bulacia Wilkinson i der Ohannesian (12. miejsce w "generalce", +12:03,5 min).

Na jedenastym miejscu w klasyfikacji generalnej i pierwszym w klasie WRC3 Rajd Chorwacji skończyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (+12:00,9 min). W najlepszej trójce tej kategorii byli także Lindholm/Korhonen (+1:14,6 min do "Kajto") oraz Rossel/Coria (+2:41,4 min do "Kajto").

Rajd Chorwacji był pierwszą rundą, w której rywalizowały załogi klasy JWRC. Wśród juniorów najlepsi okazali się Armstrong/Hall. Na podium w tej kategorii uplasowali się także Sesks/Francis (+33,5 sek) i Joona/Koponen (+48,8 sek).

Na mecie zabrakło m.in. załóg Gryazin/Aleksandrov (dachowanie na OS19), Arai/Heigl, którzy wypadli z trasy OS6 i Rovanpera/Halttunen, którzy zakończyli rywalizację w rajdzie już na pierwszym odcinku, również wypadając z trasy. 

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz