Listwa - pasek

piątek, 23 kwietnia 2021

Rajd Chorwacji 2021: Kajetanowicz w czołówce, świetne tempo Polaka!

Trwa niezwykle zacięta walka w Rajdzie Chorwacji, trzeciej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ukończyli 6 z 8 dzisiejszych odcinków specjalnych na podium, w świetnym stylu wygrywając drugi przejazd najdłuższej próby Kostanjevac - Petruš Vrh (23,76 km). Po dniu duet LOTOS Rally Team plasuje się na pozycji wiceliderów klasyfikacji WRC 3, będąc w świetnej pozycji do jutrzejszego ataku, jedynie 2,2 sekundy za liderami!

Przy głośnym dopingu i uznaniu kibiców rozgrywa się wspaniała rywalizacja. Poszczególne odcinki dzisiejszego etapu padały łupem aż czterech załóg, a chęć na zwycięstwo ma zdecydowanie więcej. Chorwacka runda, która debiutuje w kalendarzu, zaskoczyła większość kierowców bardzo śliską i zmienną nawierzchnią – niektórzy z nich przekonali się o tym szczególnie, wypadając z trasy i niszcząc swoje samochody. Świetnie przygotowani do rywalizacji są za to Kajetanowicz i Szczepaniak. Polacy od początku narzucili doskonałe tempo, trzymając się bez przerwy w czubie tabeli, przez chwilę także liderując. Do jutrzejszego etapu przystąpią z idealnej pozycji wiceliderów.

– Tęskniłem za szybką jazdą i rywalizacją. Za nami pierwszy dzień rajdu, to dopiero początek, ale jesteśmy zadowoleni. Od pierwszego odcinka walka toczy się na ułamki sekund, a nasza strata do lidera jest naprawdę niewielka. To pokazuje wysoki poziom tej rywalizacji. Nam jest zdecydowanie trudniej ocenić warunki na trasie, bo nie mamy załóg szpiegowskich jak w wyższych kategoriach, które na półtorej godziny przed naszym przejazdem mogą sprawdzić odcinek. Pomogłoby to szczególnie na drugiej pętli. Myślę, że powinniśmy być jednak zadowoleni. Choć w WRC 3 nie mamy takich możliwości jak w WRC 2, udaje nam się nawiązać z fabrykami równą walkę, a czasem nawet ją wygrać. To nie jest jednak najważniejsze. Naszym celem jest szybka jazda, chcemy po prostu jechać swoje i ścigać się przede wszystkim z rywalami w naszej kategorii, co na razie dobrze nam wychodzi. Będziemy nadal cisnąć i mam nadzieję, że jutro wieczorem spotkamy się ponownie z uśmiechami na twarzy – skomentował dzień Kajetan Kajetanowicz, zawodnik LOTOS Rally Team.

Sobota będzie najdłuższym, liczącym prawie 122 km etapem rajdu, na który złożą się dwukrotnie pokonywane odcinki Mali Lipovec – Grdanjci (20,30 km), Stojdraga - Gornja Vas (20,77 km), Krašić - Vrškovac (11,11 km) oraz Vinski Vrh - Duga Resa (8,78 km). Niedzielna rywalizacja rozpocznie się od najdłuższej próby rajdu, oesu Bliznec – Pila (25,20 km). Pierwszy przejazd zacznie się o godzinie 7:20, a drugi o 10:11. Oes Zagorska Sela – Kumrovec (14,09 km) zostanie rozegrany o 8:38, a następnie o 13:18, jako kończący rywalizację Power Stage.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

tekst i fot.: kajto.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz