Listwa - pasek

środa, 30 listopada 2016

Pożar podczas testów Hyundaia i20 WRC

Powoli zbliża się kolejny sezon Rajdowych Mistrzostw Świata. Ekipy zaczynają testować auta przed pierwszym rajdem cyklu WRC, między innymi zespół Hyundaia. Wczoraj jazdy jednemu z kierowców przerwał pożar samochodu.

Zespoły WRC już testują samochody w specyfikacji 2017 przed Rajdem Monte Carlo, który tradycyjnie będzie otwierał sezon. Jednym z zespołów jest team Hyundaia, który sprawdza w akcji swoje najnowsze i20 WRC. Niestety w dniu wczorajszym, gdy za kierownicą był Dani Sordo, testy przerwał pożar samochodu. Ogień w aucie zainicjował wydech. Wpierw Dani Sordo i Marc Marti próbowali ugasić pożar gaśnicą, która znajdowała się w samochodzie, jednak gdy ona już się skończyła, załoga przynosiła wodę z rzeki w kaskach. Całe szczęście ogień nie narobił dużych szkód w Hyundaiu i20 WRC i po naprawie auta dziś za kierownicą zasiadł Hayden Paddon.

To z pewnością nie ostatnie testy niemieckiej ekipy Rajdowych Mistrzostw Świata. W nadchodzącym sezonie Rajd Monte Carlo odbędzie się w dniach 18-22 stycznia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz