Listwa - pasek

środa, 16 listopada 2016

Sebastien Ogier znalazł pracodawcę na 2017 rok

Po decyzji koncernu Volkswagena o przerwie w startach w WRC w 2017 roku Sebastien Ogier, Jari-Matti Latvala, Andreas Mikkelsen oraz ich piloci z dnia na dzień zostali bez pracy. Dla jednego z nich sytuacja już jest jasna.Trójka kierowców z zespołu Volkswagena znalazła się w sporych tarapatach, gdy mistrzowski team z tego roku w Rajdowych Mistrzostwach Świata ogłosił, że w 2017 roku nie wystartuje walce o kolejny tytuł. Plotka o odejściu niemieckiego zespołu z WRC na rok krążyła w środowisku motorsportu od dawna. Powodem są duże kary finansowe nałożone na koncern Volkswagena po aferze z silnikami diesla montowanych w samochodach tej marki.

Wiadomo było, że droga Sebastiena Ogiera, Jari-Mattiego Latvali oraz Andreasa Mikkelsena rozejdzie się i nie będą mogli oni jeździć już w jednym zespole. Od dłuższego czasu wiązano francuskiego kierowcę, 4-krotnego rajdowego mistrza świata, z zespołem Malcolma Wilsona - M-Sportem. Dziś portal ewrc-results.com potwierdził tę informację. Nie wiadomo jeszcze na jak długo został podpisany kontrakt kierowcy z zespołem.

Nie wiadomo jeszcze gdzie zobaczymy dwóch pozostałych kierowców zespołu Volkswagena. Andreasa Mikkelsena wiąże się z Citroënem, natomiast Jari-Matti Latvalę z Toyotą. Ciekawostką jest to, że z zespołem Toyoty wiąże się również Roberta Kubicę. Być może polski kierowca odniesie się do tej plotki w następnej części rozmowy z Cezarym Gutowskim. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz