Listwa - pasek

środa, 30 listopada 2016

Rajd Barbórka: Lukyanuk pojedzie Citroënem C3 Proto

Dytko Sport i Alexey Łukjaniuk zaprezentują podczas Rajdu Barbórki Warszawskiej najnowszego Citroena C3 Proto!

Firma Dytko Sport po raz kolejny przygotowała niespodziankę i zbudowała na „Barbórkę” zupełnie nowy samochód – prototypowego Citroena C3. Dwa lata temu na ulicy Karowej prezentowany był Mitsubishi Mirage, a rok temu Syrena Meluzyna R. Teraz przyszła pora na Citroena C3 Proto. Prezentacji tego modelu dokona rajdowy wicemistrz Europy 2016 – popularny Alexey Łukjaniuk, słynący z brawurowego i bezkompromisowego stylu jazdy.

O nowym Citroënie C3 Proto, który finalnie ukaże się na wiosnę 2017 oraz o pracach nad kolejnymi autami mówił Paweł Dytko, właściciel Dytko Sport: "Znowu mamy przysłowiowy „ogień” w pracy. Kolejny raz mierzymy się z dużym wyzwaniem, aby w krótkim czasie zbudować nowy samochód i zaprezentować go kibicom właśnie podczas tej imprezy. Odcinek specjalny Karowa ma w sobie tyle magii i jest tak kultowym miejscem, że właśnie tutaj postanowiliśmy, po raz kolejny, zaprezentować nasz najnowszy projekt Proto.

Do tej pory sam prowadziłem nowe samochody, ale w tym roku wspólnie z organizatorami rajdu udało się zaprosić Alexeya Łukjaniuka, który zgodził się na gościnny występ w Warszawie.

Niestety, nie będziemy brali udziału w całym rajdzie, samochód będzie prezentowany tylko na Karowej, ale za to będzie tych przejazdów kilka, co powinno ucieszyć fanów Alexeya, który zapowiada bardzo efektowną i popisową jazdę.

Co do samochodu to jest to jeszcze prototyp najnowszego Proto – Citroena C3, którego finalną wersję będziemy produkowali od wiosny 2017 roku. Auto będzie miało podobne parametry jak wszystkie wcześniejsze Proto – czyli dwulitrowy silnik turbo, napęd na 4 koła i rozwiązania techniczne z popularnych samochodów gr N.

Postanowiliśmy wybrać akurat Citroena C3, gdyż jest to pierwszy dostępny seryjny model z nowych aut WRC, które będą się ścigać na rajdowych odcinkach w przyszłym sezonie a dodatkowo jest to ładne auto nawet w seryjnym modelu, więc praca projektowa przy nim była czystą przyjemnością. 
Docelowo będziemy chcieli także przerabiać na Proto pozostałe nowe modele które będą produkowane w 2017r - Ford Fiesta, VW Polo i Toyota Yaris.
Oczywiście nasz model Citroena C3 jest zupełnie inny niż WRC, zarówno technicznie i optycznie ale mamy nadzieję, że również się spodoba i będzie cieszył się podobną popularnością wśród klientów jak nasze poprzednie modele Proto – VW Polo i Mitsubishi Mirage."

Samochód został zaprojektowany przez firmę Proto Cars, zbudowany przez Dytko Sport a partnerem oponiarskim tego występu jest firma Pirelli.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz