Listwa - pasek

sobota, 19 listopada 2016

Robert Kubica będzie testował auto LMP1 w Bahrajnie!

Robert Kubica już jutro zasiądzie za kierownicą auta LMP1 - CLM-AER P1/01. Takim autem kierowcy ścigają się w WEC, czyli ogólnoświatowych wyścigowych mistrzostwach wyścigów długodystansowych. Polak weźmie udział w oficjalnych testach teamu ByKolles.

Jak podaje Autosport Robert Kubica weźmie udział w testach WEC dla zawodników, którzy nie mają doświadczenia w tej serii z prototypami.

- Colin Kolles [właściciel zespoły ByKolles - przyp. red.] zna Roberta od dawna, jak ja. Polski kierowca chce spróbować się w aucie LMP1, to była spontaniczna propozycja - powiedział dla Autosportu dyrektor zespołu ByKolles, Boris Bermes.

Boris Bermes nie chciał powiedzieć czy testy oznaczają przyjęcie Roberta Kubicy na stałe w teamie.

Polski kierowca w tę niedzielę dołączy do kilku innych kierowców, którzy będą próbowali swoich sił w nowej kategorii w WEC. Oprócz Kubicy, w testach weźmie udział jeszcze trzech zawodników - Pipo Derani, Gustavo Menezes i Paul-Loup Chatin. Kierowcy dostaną szansę zaprezentowania swoich talentów z trzema zespołami LMP1 - Audi, Porsche i Toyotą. Tę informację podał portal fiawec.com.

Ciekawostką jest, że na torze w Bahrajnie Robert Kubica zdobył swoje pierwsze pole postion w Formule 1.

Takim właśnie autem pojedzie już jutro Robert Kubica:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz