Listwa - pasek

niedziela, 20 listopada 2016

Robert Kubica najszybszy w swoim zespole podczas testów w Bahrajnie [aktualizacja - nowa wypowiedź Kubicy]

fot. FIA WEC
"W zespole ByKolles opadły kopary. Robert zrobił ich najszybsze kółko weekendu" - takimi słowami mechanika zespołu ByKolles cytowanego przez Cezarego Gutowskiego można podsumować dzisiejsze testy w Bahrajnie. Przypomnijmy, że polski kierowca jechał autem LMP1 pierwszy raz w życiu. Mimo to, wykręcił najlepszy czas spośród kierowców jadących autem CLM P1/01.Zapraszam do zbioru materiałów z dzisiejszego dnia. Znajdziecie tutaj filmy oraz zdjęcia z garażu zespołu ByKolles, wypowiedzi Roberta Kubicy.

Godzina 8:00 - Robert Kubica przygotowuje się do testów.

fot. Cezary Gutowski
Godzina 9:30 - Robert Kubica lada moment wsiądzie do auta zespołu ByKolles.

fot. Cezary Gutowski

Godzina 9:35 - Robert Kubica wyjeżdża na tor:Godzina 12:30 - Robert Kubica przygotowuje się do ponownego wyjazdu na tor. Tym razem auto ma założone nowe opony:Godzina 13:22 - wyniki testów WEC. Robert Kubica odnotowuje najszybszy czas weekendu w aucie CLM P1/01!
fot. Cezary Gutowski


Robert Kubica o opcji startów w WEC:


Wywiad z Robertem Kubicą po testach:- Jeżeli jest mi wygodnie w samochodzie i jeżeli mogę prowadzić z moimi ograniczeniami, to nie jestem przerażony. Trenowałem bardzo dużo w ciągu ostatnich 6 miesięcy i jestem w dobrej formie fizycznej - mówił Robert Kubica w rozmowie z portalem motorsport.com - Kategoria LMP1 jest jak F1 z zamkniętym dachem - dodał Polak. Całą wypowiedź polskiego kierowcy przeczytacie TUTAJ

- Jeżeli zdecyduję się na jazdę w WEC, to dla tego, że będę tego chciał, a nie dlatego, że nie będę miał nic innego do roboty. Przyjechałem tu zobaczyć to auto, rozwiać wątpliwości, jakie miałem. - całą wypowiedź Roberta Kubicy dla portalu sportscar365.com przeczytacie TUTAJ

Aktualizacja - 21.11, 15:30
Robert Kubica mówi o WEC, propozycjach zespołów z tej serii, o jeździe autem, które trzeba współdzielić z innymi kierowcami w wyścigach długodystansowych.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz