Listwa - pasek

niedziela, 13 listopada 2016

Robert Kubica o występie w 6h di Roma - wywiad

Cezary Gutowski przeprowadził z Robertem Kubicą wywiad po wyścigu, gdzie Polak mówił m.in. o tym co było powodem wycofania się Oregon Team z rywalizacji. Polski kierowca również podzielił się swoimi przeżyciami z 6h di Roma na Facebooku.

Zespół Roberta Kubicy, Oregon Team, nie ukończył 6-godzinnego wyścigu na torze Vallelunga z powodu uszkodzenia przedniego lewego koła. Polak przejechał w wyścigu blisko 1,5 godziny i miał wrócić za kierownicę Renault RS01 na ostatnie 60 minut rywalizacji, niestety nie udało się. Kierowca zespołu Oregon prezentował świetne tempo podczas swojego przejazdu, oddając auto Davide Rodzie, który zmieniał Polaka, Oregon Team zajmował trzecią pozycję. Sam Robert Kubica mówił, że gdyby nie uszkodzenia, to byłyby szanse na ukończenie wyścigu na drugiej pozycji. Więcej o starcie polskiego kierowcy oraz o jego kolejnych planach możecie usłyszeć w wywiadzie przeprowadzonym przez Cezarego Gutowskiego.

- Pod koniec swojego przejazdu (Matteo) niestety przegapił punkt hamowania i uderzył w inne auto. Musieliśmy się wycofać z wyścigu z powodu uszkodzeń przedniego lewego koła. (...)
Jestem jednak zadowolony. Jeśli chodzi o moje wątpliwości, to zostały wyjaśnione. Szkoda, ponieważ zespół sporo pracował i był rytm, aby spokojnie skończyć na drugim miejscu. Z autem LMP3 szans nie mieliśmy, ale... takie są wyścigi - powiedział polski kierowca w rozmowie z Cezarym Gutowskim.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz