Listwa - pasek

czwartek, 28 marca 2019

Kajetan Kajetanowicz gotowy na pierwszy start w sezonie

Kajetan Kajetanowicz debiutuje w nowym samochodzie, Volkswagenie Polo GTI R5. Dla kierowcy LOTOS Rally Team sezon Rajdowych Mistrzostw Świata rozpoczyna się już dziś, od Rajdu Korsyki. Razem z Maciejem Szczepaniakiem przystąpią do rywalizacji, konkurując z blisko setką załóg dwudziestu trzech narodowości.

Kajetanowicz i Szczepaniak rozpoczynają swój sezon w kategorii WRC 2. Dla Polaków wyjazd na zawody rozpoczął się jeszcze w ubiegłym tygodniu, w którym zorganizowane zostały pierwsze testy we Włoszech. Następnie przenieśli się już na Korsykę, by po kolejnych przygotowaniach rozpocząć w poniedziałek zapoznanie z trasą. Wszystkich zaskoczyły warunki pogodowe – po załamaniu pogody zaczął padać śnieg, który podkreślił, że czeka nas wyjątkowo trudny rajd.


– Wczoraj skończyliśmy trzeci dzień zapoznania z trasą. Przejechaliśmy kilkanaście tysięcy zakrętów, teraz muszę sobie wszystko w głowie przeanalizować. To bardzo trudny rajd, z potężną liczbą informacji w notatkach. Jest ich tak dużo, że już na zapoznaniu musieliśmy wybierać te najważniejsze. Cieszę się, że mogę tu wystartować. Jedziemy nowym samochodem i z każdym kilometrem będziemy starali się zaprzyjaźniać z nim. Przejechaliśmy około 150 kilometrów na testach i czuję się bardzo dobrze. Oczywiście, jest jeszcze kilka zagadek, ale będę się starał odgadywać je w miarę upływu rajdu. Mam nadzieję, że kibice będą wspierać dopingiem, trzymając kciuki. Jesteśmy dobrze przygotowani i liczymy, że da to pozytywne rezultaty – komentuje Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

Rajd Korsyki to czwarta runda tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata. Organizatorzy przygotowali łącznie 14 odcinków specjalnych, które w całości liczą prawie 350 kilometrów. W czwartek załogi sprawdzą swoje samochody na odcinku testowym, by o godzinie 19:00 rozpocząć ceremonią startu w nadmorskim Porto Vecchio. Odcinki specjalne ruszają w piątek, podczas którego rywalizacja rozegra się na sześciu próbach pozbawionych serwisu pomiędzy pętlami. Łącznie będzie to ponad 120 kilometrów walki, którą rozpocznie próba Bavella (17,60 km) o godzinie 8:29. Sobota to kolejne sześć odcinków (prawie 175 kilometrów), a wśród nich najdłuższy w rajdzie OS 9 i 12, Castagniccia (aż 47,18 km). Finałowy etap, rozgrywany w niedzielę, to dwa odcinki specjalne.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience oraz Pirelli.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz