Listwa - pasek

poniedziałek, 25 marca 2019

Rajd Świdnicki – KRAUSE 2019: Poznaliśmy trasy pierwszej rundy RSMP

W dniach 26-28.04 odbędzie się pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Będzie nią, podobnie jak w zeszłym roku Rajd Świdnicki-KRAUSE. Organizatorzy przygotowali dziewięć odcinków specjalnych, jednakowych dla zawodników startujących w RSMP i w HRSMP. Łączna długość prób sportowych wynosić będzie blisko 120 kilometrów.

Na Rynku w Świdnicy odbędzie się ceremonia startu i mety zawodów, a sportowa rywalizacja rozpocznie się od pięknego i bardzo widowiskowego odcinka specjalnego „Super OS Świdnica” rozgrywanego w centrum miasta. W tym roku odcinek miejski będzie pokonywany dwa razy, co z pewnością dostarczy wielu emocji wszystkim kibicom i zawodnikom.

W sobotę i w niedzielę (27. i 28. kwietnia) załogi będą się ścigać na wymagających trasach odcinków specjalnych Przedgórza Sudeckiego.
Podobnie jak w zeszłym roku, dwa odcinki specjalne – wspominany wcześniej sobotni Super OS w Świdnicy i niedzielna próba w Walimiu będą tzw. odcinkami zapętlonymi. Zawodnicy określony fragment odcinków będą pokonywać dwa razy.

Park serwisowy zlokalizowany jest w bardzo dogodnym dla kibiców i zawodników miejscu – na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Dzięki temu możemy także obserwować pracę serwisów obsługujących samochody rajdowe zespołów startujących w rajdzie. Rajd Świdnicki-Krause to zawody z ogromną tradycją. To także jeden z najstarszych rajdów w Polsce. Także w tym roku będziemy mogli podziwiać rywalizację m.in. na kultowych „Patelniach Walimskich” , które od lat gromadzą tysiące kibiców sportów samochodowych. W tych także miejscach organizator przewidział zbudowanie specjalnych stref kibica, które sprawiają że oglądanie rajdu będzie łatwiejsze, a także bardziej atrakcyjne.

ZOBACZ TEŻ: Spotkaj się z Miko Marczykiem podczas Poznań Motor Show 2019!

W zeszłorocznej edycji Rajdu Świdnickiego - KRAUSE na podium stanęły załogi jadące Skodami Fabia R5. Pierwsze miejsce zajęli rajdowi mistrzowie Polski z 2018 roku - Grzegorz Grzyb i Robert Hundla, drugie Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń, zaś na najniższym stopniu podium stanęli Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk.


fot. Rajd Świdnicki-KRAUSE / FB
źródło: rajdkrause.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz