Listwa - pasek

sobota, 30 marca 2019

Rajd Korsyki 2019: Tanak liderem, Kajetanowicz blisko podium WRC2

Po pierwszej sobotniej pętli na czele Rajdu Korsyki liderami są Ott Tanak i Martin Jarveoja, którzy mają jedynie 2,3 sekundy przewagi nad Elfynem Evansem i Scottem Martinem. Przed startem do pierwszego przejazdu najdłuższej próby imprezy (OS9 Castagniccia 1 - 47.18 km) brytyjska załoga zajmowała pierwszą pozycję. W WRC2 Kajetanowicz i Szczepaniak utrzymują świetne tempo, co daje im czwartą pozycję, zaś w WRC2 Pro po błędzie Rovanpery liderami zostali Pieniążek i Heller.
Dwie sobotnie pętle składają się z odcinków Cap Corse (25,62 km), Desert des Agriates (14,45 km) i niezwykle wymagającego Castagniccia (47,18 km). Dwa pierwsze padły łupem Tanaka i Jarveoji, zaś na trzecim z nich najszybsi byli Sordo i del Barrio.

Tymczasowe podium w klasyfikacji generalnej kompletują Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+17.2 sek).

W WRC2 błędy popełniły załogi, które dziś rano zajmowały trzy pierwsze miejsca: Camilli/Buresi (zmiana koła na OS9, Bonato/Boulloud (zatrzymali się na OS8, koniec rywalizacji na dziś) oraz Ciamin/Roche (wypadli na OS9, awaria układu kierowniczego). Spowodowało to przetasowanie w czołówce tej klasy - liderami zostali Fabio Andolfi i Simone Scattolin, którzy jeszcze przed startem do pierwszej sobotniej pętli zajmowali czwartą pozycję. Drugie miejsce zajmują wspomniani Camilli i Buresi (+31,7 sek), a trzecie Gryazin i Fedorov (+33,7 sek). Jedyne 5,9 sekundy do podium tracą Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy podczas tego weekendu już dwukrotnie zajęli drugą pozycję na odcinkach tego rajdu.

W WRC2 Pro na miejsce lidera awansowali wczorajsi pechowcy - Łukasz Pieniążek i Kamil Heller. Polski duet jadący Fiestą R5 uszkodził na OS1 zawieszenie, jednak nie na tyle, że uniemożliwiło to dalszą jazdę i ukończyli oni wczoraj rywalizację. Dzisiaj, po wypadnięcie Rovanpery i Halttunena na OS9, zajmują oni pierwsze miejsce w klasie.


fot. kajto.pl, ewrc-results.com / Vladislav Maschl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz