Listwa - pasek

środa, 6 marca 2019

Paddy Lowe "bierze urlop". Na stałe?

Paddy Lowe, dyrektor techniczny Williamsa, bierze urlop - tak informuje brytyjski portal autosport.com. Inżynier, który pełni swoją funkcję w ekipie z Grove od sezonu 2017, prawdopodobnie może nie być pewny swojej przyszłości w zespole po dużych problemach, które spowodowały spore opóźnienia w pracach nad tegorocznym bolidem. Rzecznik prasowy Williamsa twierdzi, iż "Lowe bierze urlop ze względów osobistych".

Problemy ze złożeniem FW42 spowodowały, że zespół stracił prawie 3 dni testów w Barcelonie. Wczoraj nieoficjalnie pojawiły się wiadomości, iż w bolidzie Williamsa przednie zawieszenie jest nieregulaminowe i musi być ono zmienione do GP Australii, które odbędzie się w następny weekend.

ZOBACZ TEŻ: Kolejne problemy Williamsa. Elementy bolidu niezgodne z regulaminem

Z pewnością wszystkie te kłopoty mogły się złożyć na niepewną pozycję Lowe'a w zespole. Dyrektor techniczny brytyjskiego zespołu dziś wziął urlop, ale nie wyklucza to odejścia z ekipy. To postawiłoby Williamsa w bardzo złej sytuacji.

Paddy Lowe jeszcze tydzień temu zapewniał, że jest pewny swojego stanowiska. Podkreślił, że nierozsądnym byłoby obarczanie winą za problemy w zespole tylko jedną osobę i dokonywanie przez to zmian personalnych.

O tym jak w złej kondycji jest Williams mówią nie tylko media, kibice, ale też sami kierowcy. Robert Kubica niedawno powiedział, że do GP Australii jest przygotowany zaledwie w 20%, zaś George Russell nie ukrywał, iż FW42 jest najwolniejszym bolidem w stawce.

fot. Glenn Dunbar/Williams F1

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz