Listwa - pasek

czwartek, 28 marca 2019

Nowe barwy i nowy pilot Byśkiniewicza

Podczas Poznań Motor Show, czyli największego motoryzacyjnego święta w Polsce, TVN TURBO RALLY TEAM zaprezentował nowe barwy Hyundaia i20 R5 oraz przedstawił skład zespołu na sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2019. Pilotem Łukasza Byśkiniewicza w nadchodzącym sezonie będzie, pochodzący z Wisły Zbyszek Cieślar. Dotychczasowy pilot - legenda polskich rajdów - Maciej Wisławski pozostaje w zespole i będzie pełnił ważną rolę. 

Do TVN TURBO RALLY TEAM dołączyli nowi Partnerzy, którzy bardzo wzmocnią ekipę w osiąganiu jak najlepszych rezultatów na odcinkach specjalnych. Głównym Partnerem zespołu została sieć stacji Amic Energy PL. Na Hyundaiu i20 R5 oprócz dotychczasowych Partnerów, pojawiły się nowe marki, tj.: Auto Partner oraz MaXgear. TVN TURBO RALLY TEAM we wzmocnionym składzie zaliczy pełny sezon RSMP składający się z 7 rajdów: 5 asfaltowych, 2 szutrowych. Pierwszy rajd zaliczany do Mistrzostw Polski odbędzie się w Świdnicy w ostatni weekend kwietnia, ale jeszcze wcześniej już 6 -7 kwietnia Byśkiniewicz i Cieślar wystartują w Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce.


Łukasz Byśkiniewicz: „To coś niesamowitego i wspaniałego móc zaprezentować nowe barwy przed zbliżającym się sezonem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2019. Cudownie jest także zakomunikować: tak, jedziemy kolejny pełny rajdowy sezon! Rajdy to moją największa pasja i nic nie daje takiego kopa i energii jak jej realizowanie. Jestem dumny, że ciężka praca całego naszego zespołu jest dostrzegana i doceniana, czego efektem jest powiększenie się grona naszych Partnerów. Oprócz nowych barw, zmiany zaszły także na pokładzie Hyundaia i20 R5. Na moim prawym fotelu zasiądzie doświadczony Zbyszek Cieślar. Wiem, że stworzymy zgrany i skuteczny duet. Ale nie wyobrażam sobie rajdów bez ikony tego sportu Maćka Wisławskiego. Dlatego „Wiślak” będzie w zespole „szpiegiem” i będzie na każdym rajdzie. Jeszcze przed pierwszą rundą Mistrzostw Polski w Świdnicy, treningowo 6 i 7 kwietnia wystartujemy w Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce. Zima była dobrze przepracowana i uważam, że jesteśmy znacznie lepiej przygotowani do sezonu niż w poprzednich latach a to wszystko dzięki nowym Partnerom. Do sezonu 2019 przystępujemy z mocnym zaangażowaniem sieci stacji paliwowych Amic Energy Polska, AP Auto Partner wraz z marką MaXgear. Cieszę się, że już ósmy rok z rzędu na odcinkach specjalnych pojawimy się wraz z firmą NOVOL. Wspierani będziemy także przez: Tekom Technologia Sp. z o.o - monitoring pojazdów GPS, Kratki.pl - KOMINKI oraz iHome. Kolejny sezon korzystać będziemy ze wsparcia i wiedzy, obecnie najbardziej wartościowej marki oponiarskiej na świecie Michelin . Piękną klamrą spinającą rozwój TVN TURBO RALLY TEAM'u jest patronat medialny macierzystej TVN Turbo. To będzie świetny sezon!”


Zbigniew Cieślar: „Jestem bardzo wdzięczny za powierzone mi zaufanie, zadowolony i podekscytowany tym, że w sezonie 2019 będę mógł reprezentować tak wspaniały zespół rajdowy. To zaufanie jest tym większe, że zasiądę na prawym fotelu, na którym zasiadał Maciek Wisławski, czyli legenda polskich rajdów. Do tego wszystkiego wsiadam jeszcze do samochodu z najwyższej rajdowej półki, czyli Hyundaia i20 R5. Śledzę karierę Łukasza w rajdach, pamiętam jeszcze jego starty w wyścigach oraz zdobywane przez niego tytuły. Z mojej strony będę robił wszystko, aby wspomóc go w dalszym rozwoju. W trakcie zimowej przerwy testowaliśmy razem i20 R5. Według mnie ten samochód jest szybszy i o wiele lepiej słucha się kierowcy niż samochody klasy WRC z lat „dwutysięcznych”, kiedy to startowałem Skodą Octavią WRC, czy Seatem Cordobą WRC. Celem na ten sezon to meta w każdym rajdzie, bo jak mówi stare powiedzenie: zwycięzcy są na mecie.”


Maciej Wisławski: „Po tych kilku latach spędzonych u boku Łukasza i setkach kilometrów OS-owych nadszedł czas na zmiany. Oddaje Łukasza w bardzo dobre ręce. Zbyszek Cieślar to wszechstronnym człowiek z bardzo dużym i doświadczonym warsztatem rajdowym, a do tego jest uosobieniem spokoju, a tego potrzebuje kierowca w trakcie rajdu. Na rajdową emeryturę nie odchodzę. Zostaje w TVN TURBO RALLY TEAM ‘e. W tym roku będę pełnił funkcje „szpiega”. Jest to bardzo odpowiedzialne zadanie, tak samo ważne jak dyktowanie w samochodzie. Moja rolą będzie sprawdzenie sytuacji na odcinku specjalnym tuż przed jego rozpoczęciem i przekazanie precyzyjnych informacji załodze. Jak wiecie jest bardzo odpowiedzialne zajęcie i zdaje sobie sprawę że sukces załogi jest w dużej mierze uzależniony ode mnie.”

Źródło, zdjęcia: Łukasz Byśkiniewicz TVN Turbo Rally Team/FB

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

4 komentarze:

 1. nooo elegancko, dobrze to wygląda w barwach amic energy
  życzę sukcesów chłopakom!

  OdpowiedzUsuń
 2. Barwy ekstra ;) A na stacji Amic często bywam - miła obsługa i dobra kawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. coraz wiecej jest tych stacji, logo się wyróżnia a jak spojrzałam na ceny to raczej z tych niższych. o ile w ogole mozemy mowic o niskiej cenie paliwa w PL...

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow świetnie sie prezentuje w tych barwach Amic, rewelacja! Stacji jeszcze w okolicy nie widziałem ale zapowiada sie ciekawie.

  OdpowiedzUsuń