Listwa - pasek

niedziela, 31 marca 2019

Rajd Korsyki 2019: Świetny wynik Kajetanowicza, triumf Neuville'a po pechu Evansa

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Korsyki! Wcześniejsi liderzy, czyli Evans i Martin przebili oponę na ostatnim odcinku specjalnym i spadli na trzecią pozycję (+1:06,6 min). Drudzy byli Ogier i Ingrassia (+40,3 sek). Świetny start zaliczyli Kajetanowicz i Szczepaniak, którzy imprezę ukończyli na trzecim miejscu w klasie WRC2. Druga polska załoga, czyli duet Pieniążek/Heller dojechała do mety rajdu zdobywając 25 punktów do kategorii WRC2 Pro.

Elfyn Evans i Scott Martin, którzy byli o krok od odniesienia pierwszego asfaltowego triumfu w mistrzostwach świata, musieli pogodzić się z przebitą oponą na ostatnim odcinku Rajdu Korsyki i spadkiem na trzecią pozycję. Brytyjski duet, który przed ostatnim odcinkiem miał 11,5 sekundy przewagi, na kończącym rajd Power Stage'u stracił 1,5 minuty. Zwycięzcami zostali Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul. Dla kierowcy Hyundaia jest to 10 wygrana w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

W WRC2 świetnie pojechali Gryazin i Fedorov, jednak nie dało im to wystarczającej przewagi i rajd ukończyli 4,5 sekundy za liderami, czyli za Andolfim i Scattlonim. Na podium kategorii staną też Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (+2:53,3 min)!

ZOBACZ TEŻ: Rajd Korsyki 2019: Kajetanowicz i Szczepaniak na podium Rajdu Korsyki 2019!

W WRC2 Pro do mety bezproblemowo dzisiaj dojechali Łukasz Pieniążek i Kamil Heller, dzięki czemu zdobyli oni 25 punktów, przez co zostają nowymi liderami swojej klasy mając na koncie 62 punkty (drugi Greensmith ma 40 pkt.).

Power Stage'u dodatkowe punkty wywalczyli: Kris Meeke, Ott Tanak (+4,4), Teemu Suninen (+5,3), Thierry Neuville (+11,7) oraz Sebastien Ogier (+12,4).

W klasyfikacji punktowej sezonu liderem jest Neuville, który ma na koncie 82 punkty. Jedynie o 2 "oczka" ma mniej Ogier (80 pkt.), zaś o 5 - Tanak (77 pkt.). Kolejną okazją do zdobycia punktów będzie piąta runda WRC, czyli Rajd Argentyny, który ma odbyć się w dniach 25-28 kwietnia.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz