Listwa - pasek

czwartek, 21 marca 2019

Rajd Azorów 2019: Start cyklu ERC. Habaj i Dymurski jedynym polskim duetem

Rajd Azorów jest jednym z najbardziej zróżnicowanych imprez Rajdowych Mistrzostw Europy - to właśnie wyróżnia pierwszy z ośmiu rajdów ERC. Na starcie do OS1 pojawi się 70 załóg, w tym 21 w autach R5. W jednym z nich rywalizować będą Łukasz Habaj i Daniel Dymurski (Skoda Fabia R5). Z "jedynką" pojadą zeszłoroczni rajdowi mistrzowie Europy - Alexey Lukyanuk i Alexey Arnautov.

Na łącznie 70 załóg będzie czekać 15 odcinków specjalnych. Rywalizacja zacznie się już dziś o godzinie 17:28. Na pierwszy dzień zaplanowano 3 OSy - Coroa da Mata (17:28, 11,40 km), Mediana Remédios (17:56, 8,33 km) oraz SSS Marques 1 (18:36, 4,65 km). Drugi z nich jest bardzo szybki - swoją prędkość będą mogły pokazać auta R5.

Sobota to 2 pętle składające się z odcinków: Pico da Pedra (11,00 km), Sete Cidades (24,17 km), Vista do Rei Feteiras (8,28 km). Drugą pętlę zamknie, poznany już przez załogi wcześniej, SSS Marques (4,65 km).

Ciekawostką jest, iż pierwszy z wymienionych odcinków drugiego dnia wiedzie tuż przy polu golfowym. Dodatkowo wyróżnia się od innych prób sportowych tym, że jest on bardzo wąski (w niektórych miejscach ledwo mieści się samochód) i otoczony z obu stron kamiennymi murami.

Ostatni dzień to 5 odcinków specjalnych: dwukrotnie przejeżdżane Graminhais (24,03 km) i Tronqueira (21,99 km) oraz raz pokonywany przez załogi podczas pierwszej z dwóch pętli OS Vila Franca São Brás (15,96 km).

Dla wielu załóg będzie to pierwszy start w sezonie. Z jedynką pojadą zeszłoroczni rajdowi mistrzowie Europy, czyli Alexey Lukyanuk i Alexey Arnautov. Zobaczymy ich w nowym samochodzie - Citroenie C3 R5. Auto zmienili także m.in. bracia Magalhaes (Hyundai i20 R5, 2. numer startowy), załogi Griebel/Kopczyk (VW Polo GTI R5, 4.) oraz Herczig/Ferencz (również Polo, 5.). Z szóstym numerem startowym pojedzie w Skodzie Fabii R5 jedyna polska załoga, czyli Łukasz Habaj i Daniel Dymurski. Pierwszy start w sezonie mają oni już za sobą, gdyż wzięli udział w łotewskim, zimowym Rally Alūksne, gdzie zajęli 3. miejsce.

fot. eSky Rally Team / FB

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz