Listwa - pasek

środa, 15 marca 2017

5 faktów o nowym samochodzie i zespole Roberta Kubicy

Drugiego lutego świat obiegła wiadomość, iż Robert Kubica będzie jednym z kierowców serii wyścigów długodystansowych. Polak cały sezon przejedzie z zespołem ByKolles. Dowiedzcie się więcej o nowym teamie i aucie Roberta Kubicy.

Roberta Kubicę za kierownicą CLM P1/01 zobaczymy już w pierwszy weekend kwietnia, podczas Prologu WEC. Więcej możecie przeczytać o tym TUTAJ.

1. Nowy silnik od sezonu 2017
W aucie zespołu ByKolles zamontowana będzie jednostka napędowa Nissana. Podwójnie doładowany silnik V6 Nismo o pojemności 3 litrów generuje moc 600 koni mechanicznych. Samochód ma zamontowaną 7-biegową skrzynię oraz napędzany jest przez tylną oś.


2. Ciekawostki techniczne o aucie ByKolles 
Waga CLM P1/01 wynosi 850 kilogramów. Bak auta pomieści 68 litrów paliwa. Samochód zespołu ByKolles w sezonie 2017 zobaczymy na torze wyłącznie na oponach marki Michelin.

3. Początki CLM P1/01
Auto debiutowało w 2014 roku podczas 24H du Le Mans jeszcze pod nazwą Lotus P1/01. W następnej rundzie WEC, 6 Hours of Circuit of the Americas, samochód wystartował ze zmienioną nazwą, którą znamy z dziś - CLM P1/01. Silnik zamontowany w aucie miał 2,4 litra pojemności, była to inna jednostka napędowa, która jest zamontowana od sezonu 2017.

Lotus P1/01 - 2014 rok 

4. Kolejne sezony auta ByKolles w WEC
W sezonie 2015 w aucie zmiany były kosmetyczne - zmieniło się nadwozie oraz poprawieniu uległa aerodynamika. Zespół ByKolles we wspomnianym sezonie wygrał dwa wyścigi i zakończył rywalizację na trzeciej pozycji w klasyfikacji aut prywatnych.

CLM P1/01 - 24H du Le Mans 2015

W sezonie 2016 inżynierowie ponownie pracowali nad nadwoziem i aerodynamiką - w porównaniu z ubiegłym rokiem zmiany były dużo większe. Dodatkowo, przed 24H du Le Mans, w aucie wymieniono skrzynię na 7-biegową. Niestety, przez cały sezon zespół ByKolles miał problemy z niezawodnością auta. Samochód zapalił się podczas wyścigu na torze Le Mans oraz na torze Nürburgring. Końcowo niemiecka ekipa zmagania w sezonie 2016 zakończyła na drugiej pozycji w klasyfikacji.


5. Sezon 2017
Przed startem w kolejnym sezonie dużo pracowano nad samochodem. Zmniejszono jego masę, poprawiono aerodynamikę - szczególnie w przedniej i tylnej części nadwozia. W tym roku zespół ByKolles jest jedynym prywatnym teamem w całej stawce aut LMP1. Kierowcami niemieckiej ekipy w sezonie 2017 będą Robert Kubica oraz Oliver Webb. Nazwisko trzeciego kierowcy nie jest jeszcze znane.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz