Listwa - pasek

piątek, 31 marca 2017

Prolog WEC: Pierwsze zdjęcia samochodu ByKolles z Monzy

Już jutro zobaczymy Roberta Kubicę oraz innych kierowców w WEC na włoskim torze Monza! Dziś poznaliśmy malowanie samochodu ByKolles oraz opublikowano pierwszy wywiad z polskim kierowcą w boksach zespołu. Zebraliśmy dla Was zdjęcia z toru, zobaczcie jak prezentuje się auto Roberta Kubicy.

Kierowcy nie wyjechali dziś jeszcze z boksów samochodami. Piątek dla kierowców był dniem na zapoznanie się pieszo z torem oraz sesję zdjęciową, natomiast dla zespołów był to dzień na przygotowanie aut. ByKolles w swoim aucie wprowadził poprawki aerodynamiczne w przednim i tylnim skrzydle.
Ważną informacją jest fakt, że nadal nie poznaliśmy nazwiska trzeciego kierowcy zespołu w którym będą jechać Robert Kubica i Oliver Webb

Dziś Michał Owczarek przeprowadził wywiad dla sport.pl ze Stephanem Sarrazin. Francuski kierowca rajdowy i wyścigowy mówił także o Robercie Kubicy: “Uwielbiam Roberta Kubicę. Mamy wspólną pasję. Obaj jeździmy w wyścigach, ale obaj uwielbiamy też rajdy. Miał mnóstwo pecha z wypadkiem w Ronde di Andora, ale uwielbiam jego podejście do ścigania. Zawsze daje z siebie wszystko, jedzie z gazem w podłodze. Gdy przyjechał na testy do Bahrajnu w listopadzie zeszłego roku, wszystkim opadły szczęki. On przecież nigdy takim autem nie jeździł. Jest niesamowity, a to nie są łatwe samochody w prowadzeniu.” - więcej na sport.pl.

Robert Kubica o startach w WEC: "Ten rok jest po to, żeby sprawdzić, czy jestem w stanie jeździć i na jakim poziomie w wyścigach długodystansowych. Nie chodzi o czasy okrążeń, bo o jazdę jestem spokojny, ale o też o to, że będę musiał przejechać wyścig 24-godzinny czy zmieniać się wielokrotnie za kierownicą. Do tej pory byłem przygotowany do maksymalnej koncentracji, ale tylko raz. W F1 wyścigi trwają dwie godziny, ale gdy się przekroczy linię mety, to jest już pełny relaks. Tu trzeba wiedzieć kiedy i jak odpoczywać. Chcę też poznać siebie. Odkrywam od nowo moje "problemy"" - więcej na sport.pl.

Poznajcie harmonogram na najbliższe dwa dni:


Tor Monza już jest gotowy na przyjęcie kierowców! Zobaczcie poniższy materiał wideo.


Michał Owczarek przeprowadza wywiad z Robertem Kubicą:


Tak prezentuje się samochód ByKolles:

fot. James Newbold

fot. Daniel Lloyd‏
fot. LiveGp.it
fot. dailysportscar.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz