Listwa - pasek

wtorek, 28 marca 2017

Rajd Azorów 2017: Pierwsza runda europejskich zmagań

Już w tym tygodniu rozpoczyna się kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy. Pierwszą rundą jest Rajd Azorów, który rozgrywany będzie na nawierzchni szutrowej. Na odcinkach imprezy zobaczymy 5 polskich załóg, w tym aż cztery w najmocniejszych autach R5.

Rywalizacja na odcinkach Rajdu Azorów nie należy do łatwych ze względu na wąskie odcinki, których szerokość nie przekracza często szerokości auta. Każdy, nawet najmniejszy błąd kierowcy, może skutkować poważnymi uszkodzeniami samochodu. Dodatkową trudnością jest zmienność pogody - podczas rajdu załogom często towarzyszą deszcze oraz mgła, na przemian z mocno świecącym słońcem.

Do tegorocznej edycji Rajdu Azorów zgłosiły się 64 załogi, z czego 28 pojedzie w autach R5. Na czele listy zgłoszeń widnieje duet Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran, którzy pojadą w najnowszej wersji Forda Fiesty R5. Duet broniący mistrzowskiego tytułu jest wpisany jako "LOTOS Rally Team", co oznacza, że nie startuje jako prywatna załoga. Pozostałe 3 polskie załogi, jakie wystartują w autach R5, to duety Kasperczyk/Syty, Kołtun/Pleskot oraz Habaj/Dymurski. W klasie Junior U27, w Peugeocie 208 R2, zobaczymy Aleksandra Zawadę.

Część załóg, w tym duet Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, jest już po testach przed pierwszą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy. Przeczytajcie więcej o jazdach i zobaczcie w akcji LOTOS Rally Team TUTAJ.

Na kierowców będzie czekać do pokonania 16 odcinków specjalnych o łącznej długości 210 kilometrów. Rywalizacja zacznie się w czwartek o godzinie 12:00 od odcinka kwalifikacyjnego. Następnie między 13:40 a 15:00 trwać będzie shakedown. Na trasę pierwszego odcinka specjalnego rajdu kierowcy wyjadą o 17:21 czasu polskiego. Na ten dzień zaplanowano łącznie 4 próby sportowe.
W piątek kierowcy będą mieli do pokonania dwie pętle po 3 odcinki specjalne, z czego ostatni z nich będzie najdłuższą próbą rajdu o długości 25,62 km.
W sobotę na załogi będą czekać kolejne dwie pętle po trzy odcinki, jednakże pierwsza z nich kończyć się będzie super OSem, a druga zacznie się od próby, którą kierowcy będą znać z piątkowych zmagań. Wyniki końcowe Rajdu Azorów poznamy po godzinie 19:00.

Zeszłoroczną rywalizację w Rajdzie Azorów wygrał Ricardo Moura. Na drugiej pozycji, z blisko 27-sekundową stratą na mecie, zameldował się Aleksiej Łukjaniuk. Podium skompletował Kajetan Kajetanowicz, który w klasyfikacji generalnej stracił do lidera 3 minuty i 23 sekundy, wygrywając przy tym 4 odcinki specjalne.


Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz