Listwa - pasek

poniedziałek, 6 marca 2017

Genewa Motor Show 2017: Premiery, nowości, zapowiedź

To już 87. edycja Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie! W tym roku szwajcarskie targi będą dostępne dla zwiedzajacych od 9 do 19 marca, natomiast już dzisiaj rozpoczęły się dwa dni przeznaczone wyłącznie dla dziennikarzy. Oto przewodnik po tegorocznej edycji Genewa Motor Show.

Szwajcarskie targi motoryzacyjne odbywają się co roku i są jednymi z najbardziej liczących się w Europie i na świecie. Po raz pierwszy odbyły się one w Genewie w 1905 roku, jednakże już w 2 lata później targi przeniesiono do Zurychu. W 1924 roku impreza wróciła na swoje pierwotne miejsce i od tego czasu nie raz zaskakiwała nas niesamowitymi premierami aut, prototypami oraz nietypowymi pojazdami z oryginalnymi rozwiązaniami technicznymi.

W ubiegłym roku Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie odwiedziło blisko 687 000 osób, co było rekordem frekwencji. W tym roku organizatorzy z pewnością będą chcieli jeszcze poprawić ten wynik. Na odwiedzających w halach PALEXPO, niedaleko lotniska, producenci aut zaprezentują samochody osobowe na każdą kieszeń - dla tych, którzy poszukują auta do codziennej jazdy oraz dla tych, którzy mają "grubszy portfel" i poszukują auta sportowego bądź luksusowego.

Samochód roku 2017 wybrany! Zobacz więcej TUTAJ

Geneva Motor Show 2017 zaskoczy nas liczbą ponad 100 premier motoryzacyjnych. Wśród nich zadebiutują nowe, odświeżone wersje, znanych nam już modeli aut, m.in. zobaczyć będzie można Hyundaia i30 w wersji kombi, Skodę Fabię z nowym silnikiem, Suzuki Swift i Kię Picanto po faceliftingu oraz Toyotę Yaris w dwóch nowych wersjach - usportowionej GRMN i odświeżonej, unowocześnionej wersji FL. 

Producenci czołowych marek zawsze wystawiają auta w najmocniejszych wersjach silnikowych, dzięki czemu zwiedzający będą mogli zobaczyć nowego Seata Leona ST z silnikiem o mocy 300 KM, Skodę Octavię RS czy luksusowe Porsche Panamera Turbo Sport Turismo u którego pod maską znajdziecie aż 550 koni mechanicznych.

Cena za wejście osoby dorosłej na Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie nie przekroczy 16 CHF, co po przeliczeniu na polską walutę daje nam kwotę około 65 zł. Bilet dla dziecka kosztować będzie 9 CHF (około 37 zł). Za bilet grupowy (ponad 20 osób) zapłacimy 11 CHF od osoby, czyli około 44 zł. Targi można odwiedzać w dni powszednie od 10:00 do 20:00, a w sobotę i niedzielę w godzinach 9:00-19:00.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz