Listwa - pasek

czwartek, 16 marca 2017

Kajetan Kajetanowicz wraca na rajdowe trasy!

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, czyli dwukrotni rajdowi Mistrzowie Europy, wracają na rajdowe odcinki specjalne. Polską załogę zobaczymy w pierwszej rundzie ERC, Rajdzie Azorów.

Opublikowano dziś listę startową przed 52. Rajdem Azorów - polski duet Kajetanowicz/Baran widnieje na niej z numerem jeden. Nie wiadomo jeszcze czy start w pierwszej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy oznacza, że Kajetanowicz przejedzie cały sezon w tej serii, jednak jest to najprawdopodobniejszy scenariusz. Drugą możliwością jest przejechanie przez polską załogę kilku wybranych rajdów w WRC2. Niestety, jest to droższa opcja i brak sponsorów może nie pozwolić na starty w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Na oficjalne potwierdzenie planów na sezon 2017 będziemy musieli jeszcze poczekać. Warto dodać, że załoga z numerem jeden jest zgłoszona jako prywatny team, nie jako "LOTOS Rally Team".

- Witajcie kochani, kończymy przygotowania do sezonu 2017, ale jedno jest już pewne - jedziemy Rajd Azorów! Mam nadzieję, że już niedługo opowiem Wam o planie na cały sezon. Trzymajcie kciuki! - napisał Kajetan Kajetanowicz na swoim fanpage'u.

Dla dwukrotnych rajdowych Mistrzów Europy będzie to czwarty start w Rajdzie Azorów. Polska załoga ukończyła imprezę dwukrotnie, w 2015 roku na drugiej pozycji, w 2016 - na trzeciej. W 2014 roku polski duet imprezy nie ukończył rajdu przez urwane zawieszenie na OS4.

52. Azores Airlines Rallye 2017 odbędzie się w dniach 30 marca - 2 kwietnia.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz