Listwa - pasek

piątek, 31 marca 2017

Rajd Azorów: Lukyanuk liderem

Po wypadku Kajetana Kajetanowicza na pierwszym dzisiejszym odcinku specjalnym Alexey Lukyanuk zajął pozycję lidera rajdu i pewnie dowiózł ją do mety drugiego dnia zmagań. Na jego konto trafiło również 7 punktów do klasyfikacji generalnej za zwycięstwo w pierwszym z dwóch etapów imprezy. Jutro o kolejne punkty będzie walczyć równiez załoga LOTOS Rally Team, która wraca na trasy Rajdu Azorów.Więcej o wypadku Kajetana Kajetanowicza przeczytacie TUTAJ.

W klasyfikacji generalnej rajdu drugą pozycję, 27,8 sekundy za Lukyaniukem, zajmuje Bruno Magalhães, który do przedostatniego dzisiejszego odcinka zajmował trzecie miejsce. Portugalczyk zepchnął na pozycję niżej swojego rodaka, Ricardo Mourę. Powodem była zniszczona opona na której kierowca przejechał większą część ostatniej dzisiejszej próby sportowej.

Najwyżej sklasyfikowanym polskim kierowcą jest Łukasz Habaj, który zajmuje aktualnie 9. miejsce ze stratą 3 minut i 6 sekund do lidera rajdu.

- Uderzyłem w ścianę, to było dosyć mocne uderzenie, ale sterowanie i moc auta sa w porządku - mówił Łukasz Habaj na mecie ostatniego odcinka.

Dwa miejsca niżej plasuje się Tomasz Kasperczyk. Jarosław Kołtun po zatrzymaniu się na OS10 spadł na 25. pozycję i traci ponad siedem i pół minuty. Aleksander Zawada, który startuje w klasie ERC Junior U27, w klasyfikacji generalnej zajmuje 37. lokatę, natomiast w swojej klasie pomimo ponad 8 minut straty zamyka podium.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz