Listwa - pasek

czwartek, 23 marca 2017

Prolog WEC: Najważniejsze informacje [aktualizacja: Kubica w OMP]

Już w dniach 30.03-2.04 na torze Monza odbędzie się Prolog WEC, czyli testy przed oficjalnym startem sezonu ogólnoświatowych mistrzostw wyścigów długodystansowych. Przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące testów, w których wezmą udział kierowcy wszystkich klas WEC, a wśród nich m.in. Robert Kubica. 

Na włoskim torze pojawi się 27 samochodów ze wszystkich klas WEC - LMP1, LMP2, LMGTE Pro i LMGTE Am. W królewskiej klasie, czyli LMP1, zobaczymy 5 samochodów - dwa Porsche 919 Hybrid, dwie Toyoty TS050-Hybrid oraz CLM P1/01 zespołu ByKolles.
W dwóch Porsche 919 Hybrid pojadą Need Jani, Andre Lotterer i Nick Tandy oraz Timo Bernhard, Earl Bamber i Brandon Hartleu. W samochodach japońskiego producenta zobaczymy Mike'a Conway'a i Kamui Kobayashiego oraz Anthony'ego Davidsona i Kazuki Nakajimę. Pozostała etatowa dwójka kierowców, czyli Sebastien Buemi oraz José Maria Lopez będą nieobecni podczas Prologu, ponieważ w czasie trwania testów wezmą udział w México City ePrix w Formule E.
W aucie zespołu ByKolles, które startuje z numerem 4, zobaczymy Roberta Kubicę oraz Olivera Webba. Nazwisko trzeciego kierowcy nie jest jeszcze znane. Samochód teamu ByKolles jest jedynym autem w stawce LMP1, które nie posiada hybrydowej jednostki. Więcej o nowym aucie i zespole Roberta Kubicy przeczytacie TUTAJ.
   


Harmonogram Prologu
W czwartek, 30 marca, ekipy przyjadą na tor. Zespoły przygotują się do testów w parkach serwisowych, rozstawią sprzęt i ustawią auta w garażach.
Piątek jest dniem wszelkich spraw organizacyjnych i formalnych. Następnie w godzinach 15-17 kierowcy mają czas na zapoznanie się z torem, jednakże nie w autach, a pieszo. Po 17:00 będzie czas na sesje fotograficzne i wideo.
W sobotę ekipy będą mogły wyjechać na tor Monza, by po raz pierwszy sprawdzić swoje samochody. Na ten dzień zaplanowano 3 sesje w godzinach: 9-12, 14-17, 19-21.
Ostatniego dnia, w niedzielę, kierowcy ponownie pojawią się na torze. Tym razem odbędą się dwie sesje, bez sesji nocnej. Dodatkowo, między 13:15 a 13:45 kierowcy wyjdą do kibiców, będzie to czas na autografy i wspólne zdjęcia. Do 24:00 wszystkie załogi muszą opuścić tor Monza.


Jak śledzić Prolog WEC?
Jeśli wybieracie się na włoski tor, by zobaczyć auta WEC na żywo, ważną informacją jest fakt, iż wstęp na autodrom w czasie Prologu jest darmowy. Dodatkowo, kibice będą mieli lepszy dostęp do całej alei serwisowej, niż podczas wyścigów różnych serii.
Niestety, jeśli zamierzacie śledzić Prolog WEC z domów to mamy dla Was złą wiadomość - testy nie będą nigdzie transmitowane na żywo. Relację znajdziecie na naszej stronie oraz na fanpage'ach MotoReporter i Kubica OnBoard, na które już dziś zapraszamy. 
Aktualizacja: 23 marca, 17:25
Przygotowania Roberta Kubicy do testów nabierają tempa. Polski kierowca wczoraj wybierał w siedzibie OMP strój pod kombinezon oraz buty.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz