Listwa - pasek

środa, 22 marca 2017

RSMP: Rajd Świdnicki-KRAUSE - harmonogram, zapowiedź

Rajd Świdnicki-KRAUSE w tym roku, po raz kolejny, otwiera cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Będzie to 45. edycja tej imprezy. Rajd Świdnicki-KRAUSE, który odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia, będzie również drugą rundą cyklu Historycznych Samochodowych Mistrzostw Polski. 

Pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rusza w piątek, 21 kwietnia, i trwać będzie do niedzieli, 23 kwietnia. Organizatorzy 45. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE przygotowali dla załóg 12 odcinków specjalnych. Rajd odbywać się będzie na nawierzchni asfaltowej.

Rajd rozpocznie się w piątek od odcinka testowego, który zostanie zorganizowany na fragmencie OSu Rościszów-Walim. Zawodnicy na próbę o długości 3,2 km będą mogli wyjeżdżać od godziny 13:00 i potrwa ona do 16:30.
Następnie załogi udadzą się na świdnicki rynek, gdzie o 17:30 tradycyjnie odbędzie się ceremonia startu.
O 19:00 wystartuje OS1 Świdnica-Super OS CRUSAR. Będzie to krótka próba o długości 3 kilometrów.

W sobotę załogi będą miały do pokonania dwukrotnie pętlę składającą się z odcinków Rościszów-Walim (8,4 km), Miłków-Kamionki (12,9 km) i Walibórz-Jodłownik (8,3 km). Na sam koniec zawodnicy raz jeszcze przejadą próbę Rościszów-Walim, która jest im dobrze znana, gdyż pojawiła się ona w poprzedniej edycji rajdu.

Niedziela to dwukrotnie przejeżdżane odcinki Kamionki-Walim (19,55 km) i Zagórze-Walim (13,05 km). Ceremonia mety zaplanowana jest na godzinę 15:40, ma się ona odbyć na świdnickim rynku.

Lista zgłoszeń do 45. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE została otwarta w poniedziałek, 20 marca. Ostateczny termin nadsyłania dokumentów mija 7 kwietnia. Lista opublikowana będzie 11 kwietnia.

Zeszłoroczną edycję rajdu wygrał Grzegorz Grzyb z przewagą 24 sekund nad Jakubem Brzezińskim. Na trzecim miejscu dojechał Jarosław Kołtun.

Niżej znajdziecie dokładny harmonogram rajdu dla załóg oraz mapy odcinków specjalnych:
Harmonogram Inter Cars RSMP
Mapa Dzień 1
Mapa Dzień 2
Mapa OS1 Świdnica

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz