Listwa - pasek

środa, 8 marca 2017

Rajd Meksyku 2017 - zapowiedź, harmonogram

Rajdowe Mistrzostwa Świata po raz pierwszy w tym sezonie zawitają na szutrową nawierzchnię. Mimo że liczba zgłoszonych załóg jest niewielka, to możemy liczyć na spory zastrzyk emocji w najbliższy weekend.

Rajd Meksyku rozegrany będzie w dniach 9-12 marca. Na kierowców czeka 19 odcinków specjalnych o łącznej długości 370 kilometrów.

Zawodnicy będą musieli się zmierzyć nie tylko z trudami meksykańskich tras, ale także ze zmniejszoną mocą swoich aut. Spowodowane to będzie dużą wysokością nad poziomem morza, na której będą rywalizować kierowcy. Dodatkowo wysokie temperatury z pewnością nie będą działać na korzyść załóg oraz ich samochodów.

Na liście zgłoszeń widnieje 29 załóg. Wśród nich pojawił się polski akcent - duet Hubert Ptaszek/Maciej Szczepaniak. Będzie to dla nich pierwszy start w tym sezonie. Zobaczyć ich będziemy mogli w klasie WRC2 za kierownicą Škody Fabii R5. Rywalami polskiej załogi będą m.in. Eric Camilli (Fiesta R5), Pontus Tidemand (Fabia R5) oraz lokalny kierowca Benito Guerra (Fabia R5).

Auto polskiej załogi - fot. Rafał Cebula 

W najmocniejszej klasie bez większych zmian. Znani nam kierowcy fabrycznych ekip z poprzednich dwóch rund ponownie pojawią się na trasach meksykańskich oesów. W Meksyku zadebiutują Lorenzo Bertelli, który pojedzie pierwszy raz Fiestą WRC w najnowszej specyfikacji oraz Walerij Gorban w swoim Mini.

W harmonogramie Rajdu Meksyku nie zabraknie znanych kibicom oraz załogom odcinków specjalnych, takich jak El Chocolate i El Brinco. Nowością dla kierowców będzie odcinek rozgrywany na ulicach México City, który rozpocznie rywalizację.
Pełny harmonogram rajdu znajdziecie TUTAJ.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz